A Magyarországon gyártott állványok jelenléte a külföldi piacokon nem meghatározó. A felhasználás oldaláról nézve pedig nálunk még a nagy munkaerő-ráfordítást igénylő kézi és gépi kiszolgálás a jellemző felhasználási mód. Az automatizálás lassabban terjed el. Az elmúlt években forradalmian új állványrendszerek nem jelentek meg, inkább a meglévő rendszerek továbbfejlesztése, tökéletesítése folyik a hatékonyabb anyagmozgatás Irányában. A piac egyre inkább kitágul. Hatékony geometriák megtervezésével, kis mennyiségű alapanyag felhasználásával nagy terhelhetőség elérése a cél - fogalmaz Székely Csaba, az SSI SCHÄFER System International Kft. ügyvezető igazgatója.
A mindenkori piaci helyzet tükrözi a gazdaság pillanatnyi helyzetét. Piaci verseny, mint minden szakmában itt is van. A termékek árában talán az automatikus rendszerek kivételével igen nagy a nyersanyaghányad. Mivel minden gyártó ugyanarról a piacról szerzi be a nyersanyagot, ezé-t a versenyképesség megőrzésében nagyon fontos szerepe van a szolgáltatás minőségének, a kreativitásnak, rugalmasságnak, megbízhatóságnak. - mondja Kovács István.
Az elektronikáé a jövő
A mai állványrendszerek szerves részét képezik a logisztikai folyamatoknak. A szakemberek szerint a rendszerek tökéletesítése a cél, hiszen bővülő piacról van szó. Bár a Magyarországon gyártott állványok külhoni piacnyerése nem jellemző és a hazai felhasználók körében kevéssé maghatározó az automatizált rendszerek használata, a jövő mégis az elektronikus tárolószerkezeteké. Ez egyrészt a hatékony munkaerő felhasználás, másrészt a költségkímélőbb alapanyag-szükséglet miatt is szinte piaci törvényszerűség, vélik a szakemberek.
Forrás: SCM
A mobilitásé, az automatizáltságé a jövő
Mióta a huszadik század első felében, Angliában elsőként alkalmazták az addig gyerekjátékként ismert építőszekrény elvet, a raktártechnika jelentős fejlődésen ment keresztül.