2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egy nemzetközi felmérés szerint bár a dolgozók többsége azt hiszi, munkája során nem veszélyezteti cégének információbiztonságát, a valóságban mégis olyan dolgokat tesz, amelyek kockázatosak. A cégvezetők pedig sokszor nem kellően szigorúak. Mfor.hu tudósítás.

Miért lehetnek veszélyesek a messenger és társai?

A SavesAs információvédelmi cég 2005-ben végzett wardriving felmérése szerint Budapesten a vezetékes hálózatok 86 százaléka 24 órán belül feltörhető. További jellemző arányt mutat az a 2006-ban készült tanulmány, amely szerint a spamszűrő eszközök bevezetése előtt a teljes elektronikus levélforgalom 70-80 százaléka kéretlen email-volt.

"Az egyik legnagyobb probléma, hogy az alkalmazottak úgy tekintenek a céges informatikai eszközökre, mint nekik járó szolgáltatásra. Emiatt nehezen fogadnak el bármilyen korlátozást" - mondta Weisz János.

Rés a pajzson

A cégek vezetői nehezen értik meg, hogy az IT-biztonság komplex probléma. Weisz János szerint utóbbiak a védelmet egy eszköz és egy szoftver kombinációjaként képzelik el, amely a konkrét támadást felismeri és megakadályozza, nem pedig úgy, mint egy tudatos tevékenységet, amellyel megelőzhető a támadás.

"A tűzfal nem elég, tudatos cégfilozófiára van szükség. A vállalatok vezetőinek el kell dönteniük, hogy mit használnak, és mit nem. Az alkalmazottak körében nyilván nem lesz népszerű döntés az azonnali üzenetküldő programok - mint például az MSN-messenger - letiltása, de ha valóban nem akarunk rést hagyni a pajzson, meg kell tennünk ezt a lépést" - tette hozzá a szakértő.

Hirsch Gábor, a Cisco szakértője szerint természetesen minél nagyobb egy cég, annál tudatosabban figyelnek a rendszerbiztonságra. Viszont problémaként emelte ki, hogy sok helyen ugyan készülnek informatikai felhasználói szabályok a dolgozók részére, ám azok betartását senki nem ellenőrzi. Sőt, ha valaki lebukik például messengerezés közben, azt bocsánatos bűnnek tartják.

A problémák ellenére a Kancellár.hu több mint 600 millió forint éves forgalmat bonyolított tavaly, a teljes szektornak pedig - ha az adatmentő tevékenységeket is ideszámoljuk - körülbelül tízmilliárd forint forgalma van évente. Ez akkor is szép eredmény, ha főleg a nagy cégek, azon belül is a bankok költenek legtöbbet biztonsági fejlesztésekre, vélekedett Weisz János.

L. Nagy Gábor

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!