3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ma Nagy-Britanniában egy fiatal nő hamarabb kerül be a cégvezetői társadalomba, mint egy fiatal férfi - állítja a Chartered Management Institute (CMI). Ennek ellenére a vezetői szintre jutott hölgyek javadalmazása elmarad a hasonló szintre került férfiakétól és hamarabb is bukhatnak ki a vezetői csoportból.

A felsővezetői pozícióba lépett brit nők átlagéletkora 37, míg a férfiaké 41 év. Ugyanakkor esetenként jóval kevesebbet keresnek. A CMI felmérése szerint, ez éves szinten több ezer font, de meghaladhatja a 35 ezer fontot is, számolt be a The Guardian.

A különbség később is megmarad: a vezetői állásokba lévő nők átlagéletkora 44 év, a férfiaké 47, de a köztük lévő fizetéskülönbségi átlag 22 ezer font körül van. Ennek oka lehet részben, hogy a menedzserszintre került nő idővel gyereket vállal, de amikor visszatér menedzseri pozíciójába, már amúgy is meglévő javadalmazási hátránya tovább nő. Mivel a gyermekvállalás előtt sokkal jobban igyekeznek, hamarabb betörnek a vezetői körbe, mint a férfiak. Ettől kezdve általában gyorsabban is haladnak a javadalmazás terén: általában nagyobb mértékben vagy gyorsabban emelnek esetükben fizetést.

Másrészt viszont akadályozza őket a még mindig erős dominanciájú férfiúi menedzser-világ: az öreg harcosok nem akarnak olyan jó pénzeket adni a nőknek, mint hogyha egy a nemükhöz tartozó aspiráns jelentkezik a menedzseri társaságba.

Van azonban egy terület, az IT szektor, ahol a nők javadalmazási hátránya nem áll fenn, itt még minimálisan - pár száz fonttal - többet is keresnek a férfiaknál, akiknek az éves fizetési átlaga 45 ezer font közelében jár. Az utóbbi időben jellemző, hogy a teljesítményrész, a bónusz is nagyobb a nők esetében. Összipari szinten azonban ez csak a teljes javadalmazás bő 10 százaléka, a férfiaknál átlagban csaknem 14 százalék.

Mint arról az mfor.hu korábban egy másik brit felmérésében beszámolt róla, a brit nők átlagosan 27 százalékkal keresnek kevesebbet, mint férfi kollégáik.

A legnagyobb különbség Londonban tapasztalható, ahol a férfiak átlagosan 39 ezer, míg a gyengébbik nem átlagosan 28,8 ezer fontot keres, számolt be a Payfinder fizetés-összehasonlító weboldal. A cég 40 ezer felhasználó adatait összesíti, akik 2004 augusztusa és 2005 között regisztráltak az oldalon.

Menedzsment Fórum

Kapcsolódó anyagok:
Nem érdekli a briteket anyagi helyzetük
Negyedével kevesebb az angol nők fizetése

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!