3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Változatlanul a nyugat-európai országok nyújtják a legnagyobb gazdasági és szociális biztonságot a világon - írja nemzetközi munkaügyi szervezet, az Ilo Genfben közzétett Gazdasági biztonsággal egy jobb világért című jelentése.

Változatlanul a nyugat-európai országok nyújtják a legnagyobb gazdasági és szociális biztonságot a világon - írja nemzetközi munkaügyi szervezet, az Ilo Genfben közzétett "Gazdasági biztonsággal egy jobb világért" című jelentése.

A megelégedett és magukat szociális biztonságban érző alkalmazottak járulnak hozzá legnagyobb mértékben a gazdasági növekedéshez és a biztonságos szociális környezet megteremtéséhez. Az átlagos helyzet azonban ettől eltér: a világ lakosságának 86 százalékát képviselő 90 országban végzett felmérés megállapítása szerint az alkalmazottak túlnyomó többsége, 73 százaléka egzisztenciális bizonytalanságban él és dolgozik.

A helyzet rangsorolása céljából "szocioökonómiai biztonság" indexet alkotott a tanulmány hét egymástól különböző munkavégzéssel kapcsolatos egzisztenciális és biztonsági tényező figyelembevételével. A tanulmány kimutatta azt is, hogy amikor munkahellyel kapcsolatos gazdasági biztonságról van szó, akkor a nők egyértelműen hátrányt szenvednek.

A munkaerőpiaci biztonság tekintetében Norvégia, Svédország, Írország, Izland és Nagy-Britannia alkotja az élbolyt ebben a sorrendben. Ausztria a tizedik, Németország pedig a 14 helyen áll, míg Svájc csak a 22-iken. Magyarország a környező országok között a legjobb helyezést kapta, 24. a rangsorban. (Szlovénia 25., Szlovákia 26., Csehország 28.,Lengyelország 33.,Románia 42., Horvátország 48., Oroszország 49., Bulgária 60.) Az egyszer már elért kereseti szint Norvégiában, Hollandiában, Franciaországban, Svédországban és Dániában van a legnagyobb biztonságban. Svájc a hatodik, Ausztria a kilencedik és Németország a 12-ik helyen áll.

"Az elégedettség az életkörülményekkel nem emelkedik egyenes arányban a képzési szinttel" - állapítja meg a tanulmány. Éppen ellenkezőleg. Minél magasabb a képzési szint, annál magasabb az elégedetlenség szintje is. A munkaerőpiac nagy átlagban nem tud kibontakozási lehetőséget biztosítani az egyre magasabban képzett munkavállalóknak. A magas életszínvonalú országokban a kereset növekedésével nem emelkedik párhuzamosan az elégedettség az életminőséggel. Az elégedettséget sokkal inkább a kereset biztonsága, a bérszínvonal biztonsága és az egyenlő bérek teremtik meg. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!