Az együttműködés az APEH-hel főleg azt célozza, hogy a "fantomcégeket" lebuktassák, s ebben segíti az ellenőrzési munkát, hogy januártól összeolvadt az egységes munkaügyi nyilvántartás az adóhatóság rendszerével, vagyis az adatok egy helyre futnak össze.
A munkaügyi és a fogyasztóvédelmi felügyelők a közös munka során főleg a munkagépek biztonságos kialakítását vizsgálják, ugyanis az érvényben lévő szabványok szerinti állapotát munkavédelmi szakképesítéssel hatékonyabban lehet megállapítani. Az illegális jövedéki termékek színhelyei - például a piacok - is górcső alá kerülnek, itt az ellenőrzést a VPOP-val közösen végzik.
A szaporodó vizsgálatokat az MGYOSZ tagvállalatai is érzik. Wimmer István főtitkár a lapnak elmondta: a szigorúbb ellenőrzéseknek részben örülnek, mert a feketefoglalkoztatással tisztességtelen versenyelőnyhöz jutókat ezzel kiszűrik, ám sok, apró munkaügyi hibát vétő cég panaszkodik, hogy aránytalanul magasak a kiszabott bírságok.
Tavaly az OMMF 7,2 milliárd forint büntetést szabott ki a hazai munkaadókra, a vállalatok ennek még a felét sem fizették ki, mindössze hárommilliárdot sikerült eddig bekasszírozni. Az idei helyzet sem jobb. Az első három hónap alatt 1,7 milliárd forintra szankcionálták a munkaügyi felügyelők a cégeket, ám ebből eddig csak 534 millió folyt be - áll a Világgazdaság cikkében.