A vártnál rosszabb adat megjelenése után a dollár gyengült, az amerikai államkötvények hozama emelkedésnek indult, és estek a New York-i tőzsde határidős mutatói.
A washingtoni munkaügyi minisztérium jelentése szerint az úgynevezett első segélykérelmek száma 445 ezerre nőtt a múlt héten az előző heti, felülvizsgált - 409 ezerről felfelé módosított - 410 ezerről. A segélykérelmek száma fél éve nem tapasztalt mértékben nőtt, holott elemzők csökkenésre számítottak, azt jósolták, hogy 405 ezerre mérséklődik a kiemelten fontos munkaerőpiaci mutatónak tartott szám.
Nőtt a négyhetes mozgóátlag is, a heti ingadozásokat kiegyenlítő, a folyamatokat pontosabban ábrázoló mutatószám 5.500-zal 416.500-ra emelkedett.
Ugyanakkor a minisztérium felhívja a figyelmet, hogy a segélykérelmek száma közvetlenül az év végi ünnepek után ugrott meg, a munkaszüneti napok pedig késleltethették a segélykérelmek feldolgozását, így hátralék halmozódhatott fel az új év elejére.
Az Egyesült Államok - a világ legnagyobb gazdasága - 2009 nyarán került ki a recesszióból, de a gazdasági növekedés üteme azóta nem érte el a foglalkozatási helyzet jelentős javulásához szükséges szintet, a munkanélküliség így magas szinten stabilizálódott, decemberben 9,4 százalékon állt.
MTI