Az amerikai adóhatóság (IRS) lehetővé teszi, hogy a befektetési csalások áldozatai azonnal leírják veszteségeik 95 százalékát. Ez azonban csak az adott évben elkövetett csalásra vonatkozik és azokra, akik nem pereskednek elvesztett vagyonuk ügyében. Aki az adott évben kisebb jövedelemmel rendelkezik, mint amekkora veszteség érte, az 5 évre visszamenőleg térítést követelhet vagy 20 évre előre adóleírást kérhet jövőbeni jövedelmére.
A 70 éves Bernie Madoff, a New York-i Nasdaq elektronikus tőzsde egykori igazgatója - aki tavaly decemberben tárta fel, hogy évek óta folytatott befektetési üzlete valójában "egy nagy csalás" - múlt csütörtökön vallotta be bűnösségét.
Az 50 milliárd dolláros csalást végrehajtó Madoffnak tavaly november végén 4800 ügyfele volt; csak New Yorkban több mint ötezer befektető követeli vissza pénzét.
A nyomozók eddig csak 940 millió dollárnak akadta a nyomára abból az összegből, amelyet a szélhámos kicsalt ügyfeleitől, akik között a nemzetközi pénzügyi világ neves szereplői mellett olyan magánbefektetők is akadnak, mint például Frank Lautenberg szenátor vagy a Philadelphia Eagles amerikaifutball-csapat tulajdonosa.
A károsultak között van Steven Spielberg Oscar-díjas filmrendező egy jótékonysági alapja, és becsapták a Nobel-békedíjas Elie Wieselt és alapítványát is.