A minimálbér összege 57 ezer forint lesz januártól, a versenyszférának pedig 6 százalékos keresetnövekedést javasol az Országos Érdekegyeztető Tanács, derül ki a Világgazdaság cikkéből.
A minimálbér mértéke akár szakmánként, ágazatonként változhat. A szaktárca véleménye szerint a szakmunkásokat kellene kiemelten kezelni a béremelésnél, és a képzettség mértékét is figyelembe kellene venni. A közszférában dolgozók szintén hatszázalékos keresetnövekedésre számíthatnak. A közalkalmazottak bére két ütemben nő, januárban illetve szeptemberben. A köztisztviselők nagy része illetmény-, egy része viszont teljesítményfüggő lesz.
[ajanlo=84][igazitas=left/]A minimálbért érintő nyolcfordulós tárgyalás során nem teljesült az a szakszervezeti igény, hogy a munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor, illetve a normarendezésekkor a helyi érdekképviseletek véleményezési jogot kapjanak. A munkavállalói oldal képviselője, Wittich Tamás szerint sok ágazatban, ahol a teljesítménybér a meghatározó, abnormális normarendszert állapítanak meg.
A pénteken aláírt háromoldalú megállapodásba bekerült, hogy 2005. szeptember 15-ig az OÉT újraértékeli a 6 százalékos keresetemelési ajánlat teljesülését, többek között a GDP, a foglalkoztatási szint és a termelékenység alakulása függvényében, írja a Világgazdaság.
Ágazatonként állapítanák meg a minimálbért
A minimálbér összege 57 ezer forint lesz januártól, a versenyszférának pedig 6 százalékos keresetnövekedést javasol az Országos Érdekegyeztető Tanács. A közalkalmazottak bére két ütemben emelkedik majd, derül ki a Világgazdaság cikkéből.