A képzési támogatás abban az esetben adható, ha a képzést a munkaügyi központ ajánlotta fel, vagy az abban történő részvétellel a képzés megkezdése előtt egyetértett - eddig lényegében ez a szabály vonatkozott a képzési támogatásra.
A szociális és munkaügyi miniszter módosított rendelete megtartotta ezt az előírást, de sokkal részletesebb annál. Így a képzési támogatásba beszámít a keresetpótló juttatás, a keresetkiegészítés, a képzés költsége, valamint az ahhoz kapcsolódó szállás-, élelmezés-, és utazás díja. Keresetpótló támogatás csak olyan képzéshez társulhat, amelynek az időtartama eléri a heti húsz órát.
Eddig az álláskeresők vállalkozóvá válását elősegítő támogatások körébe egyedül a közhasznú munkavégzés - közhasznú szervezet keretében történő - támogatása tartozott. Február 17-étől jelentősen kibővül a támogatott kör: ide tartoznak azok, akiket a munkaügyi központ legalább három hónapja álláskeresőként tartott nyílván és vállalják, hogy önmaguk foglalkoztatását egyéni vállalkozóként, gazdasági társaság tagjaként, vagy pedig őstermelőként oldják meg.
Az ilyen - vállalkozó szellemű - munkanélküli három millió forintig terjedő tőkejuttatást kaphat, ami lehet akár vissza nem térítendő pénz is. Feltétel a húsz százalék önerő, illetve ha visszatérítendő támogatásként kapja az illető a tőkejuttatást, akkor a vagyoni biztosíték is. A másik támogatás a minimálbér összegéig terjedő juttatás, amely legfeljebb hat hónapig adható.