A német pénzügyminiszter is megszólalt az egyre terebélyesedő vitában. Hans Eichel azt mondta, hogy amennyiben a vállalatok nem fogadják el azt a kormányközi bizottság által kidolgozott "Corporate Governance-kódexet", amely a fizetések személyenkénti közzétételét irányozza elő, úgy erre törvényt fognak hozni.
Mindez egybevág Brigitte Zypries igazságügyi miniszter korábbi bejelentésével, aki azt mondta, hogy egy-két éven belül jogi eszközökkel köteleznék a vállalatokat a fizetések feltárására. A társaságok többsége ugyanis nem szeretné publikálni a vezetők jövedelmét, a tőzsdén jegyzett vállalatok többsége megegyezett egymással abban, hogy a jövőben sem fogja a nyilvánosság elé tárni egyes elnökségi tagjainak illetményeit. A Financial Times adatai szerint a Dax 30-as indexben szereplő legnagyobb vállalatok közül csak 9 ért egyet azzal a Corporate Governance normával, amely az önkéntesen közreadott számokat szorgalmazza.
Horst Köhler államfő, aki korábban szintén a pénzügyi szférában dolgozott (többek között az IMF igazgatója volt) úgy nyilatkozott, hogy a fizetések közzététele mindenkinek jó lenne, hiszen az átláthatóvá tenné a javadalmazási rendszereket, amely számos támadást előzhetne meg és erősíthetné a bizalmat a gazdasági elit iránt.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Nyilvánossá tenné, de nem szabályozná a menedzserfizetéseket az EU
Eltitkolnák a főnökök fizetését a német konszernek
Akár törvényt is hoznának a menedzserfizetések közzétételére
A német kormány illetékesei mindenképpen azon lesznek, hogy a legnagyobb vállalatok vezetőinek jövedelmét nyilvánosságra hozzák. Amennyiben ezt önként nem teszik meg a vállalatok, úgy törvénnyel kényszerítenék ki ezt.