Az idei The Institure of Directors kiadvány szerint a szigetország vállalatvezetői ma már az esetek kétharmadában teljesítményarányos juttatásban részesülnek. A három százalékos éves emelés ellentmond a médiában terjedő, csillagászati fizetésekről szóló információknak. A felmérésben nemcsak az FTSE 100-as listán található nagyvállalatokat vették figyelembe, hanem minden szektorból a legkülönbözőbb méretű cégeket vizsgáltak. Az eredmények azt mutatják, hogy országosan jóval kisebb fizetésemelésben részesültek a topmenedzserek, mint a száz vezető vállalat irányítóira jellemző 12,8 százalékos növekedés.
Az IoD felmérése szerint a brit vállalatirányítók nagyobb hányada több, mint 46 órát dolgozik egy héten, és negyedük 55 óránál is többet tölt munkával. Az igazgatósági tagok 40 százaléka nem veszi ki a teljes éves szabadságát. Mindez ellentmond annak a mítosznak, miszerint a szigetországi cégvezetők túlfizetettek, és idejüket golftanfolyamokon ütik el, írja a The Guardian. Vivienne Copeland, a kutatást végző Croner Reward ügyfélkapcsolati igazgatója szerint a felmérés más képet fest a felsővezetőkről: teljesítményük alapján fizetik őket, és rengeteg felelősség és stressz jár a munkájukkal, melyet a rendes munkaidőt messze meghaladó heti óraszámban végeznek.
Menedzsment Fórum
Alig emelkedtek a brit cégvezetői fizetések
Szerényen, mindössze három százalékkal emelkedett a brit vállalatigazgatók fizetése, derül ki egy most közreadott kutatásból, melyet a The Guardian idéz.