A konszern részvényeinek 42 százalékát birtokló Röchlin-család a Goldman Sachs befektetési bankon keresztül már több nagy pénzügyi befektetőnél is puhatolózott az esetleges vételi szándékot illetően, értesült a Handelsblatt.
A Der Spiegel már azt is tudni véli, hogy a család előzetes tárgyalásokba kezdett több angolszász befektetővel, így az angol Permirával, valamint az egyesült államokbeli Blackstone-nal, KKR-rel és a korábban James Baker ex-külügyminisztert, illetve idősebb George Bush ex-elnököt is soraiban tudó Carlyle-lal is. A lap szerint a Carlyle-lal folytatott megbeszélések alakultak eddig a legkedvezőbben.
A fejlemények nyomán mind a kereszténydemokrata (CDU), mind a szociáldemokrata párt (SPD) parlamenti képviselői arra szólították fel a kormányt, hogy tiltakozzon a tervezett eladás ellen.
Egy augusztus elején életbe lépett jogszabály egyébként kimondja: amennyiben egy hasonló típusú cég egyik, 25 százaléknál nagyobb részesedéssel rendelkező részvényese el kívánja adni hányadát, úgy azt jelenteni kell a gazdasági minisztériumnak, amelynek egy hónapja van arra, hogy megtiltsa az üzlet létrejöttét.
Elemzők emellett abban reménykednek, hogy végül német befektetők is jelentkeznek a Röchlin-család ajánlatára.
A Rheinmetall, amely világszerte 20.900 embert foglalkoztat, tavaly 4,25 milliárd eurós forgalmat ért el. A konszern fegyveripari ága elsősorban páncélozott járműveiről vált híressé.
(Menedzsment Fórum)
Amerikai kézbe kerülhet a német fegyveripar gyöngyszeme
A nagyrészvényes Röchling-család meg kíván válni a német fegyeripar büszkeségének számító Rheinmetall-konszernben birtokolt részesedésétől. Német érdeklődők híján a Rheinmetall egy része angol vagy amerikai cégek birtokába kerülhet, s ez nemtetszést váltott ki politikai körökben.