A világ egyik legnagyobb biotechnológiai cége, az Amgen magyarországi leányvállalata tegnap mutatkozott be a nyilvánosság előtt. A világcég daganatos betegeknek kifejlesztett, vérképzést elősegítő készítménnyel léptek piacra, és a közeljövőben további három innovatív készítményt kíván bemutatni, írja a Népszabadság.
Az Amgen évente kétmilliárd dollárt, bevételeinek egyötödét költi kutatásra. A világcég magyarországi leányvállalata még tavaly alakult, tevékenységét januárban kezdte meg 24 alkalmazottal. A társaság amellett, hogy részt vesz a magyarországi klinikai gyógyszerkísérletekben, a jövőben a gyógyszer-nagykereskedelemben is meg akar jelenni.
Magyarországon a rendszerváltozás után jelentek meg az első biotechnológiai cégek, amelyek kivétel nélkül a külföldi piacra termelnek, és bár keveset hallani róluk, nemzetközi szinten is elismertek.
A magyarországi biotechnológiai iparnak még van némi lépéselőnye a környező országokkal szemben, leszámítva Ausztriát, de a növekedéshez a meglevő cégek fejlődése mellett újak létrejöttére is szükség van. A világszínvonalú alapkutatásokkal, a magasan képzett kutatókkal, a kiemelkedő gyógyszeripari hagyományokkal nincs is gond Magyarországon, viszont a fiatal doktorok és az őket kinevelő iskolák iparilag is hasznosítható ötletei itthon nem találnak teret a szakma képviselői szerint.
A biotechnológiai iparban egy új cég alapítása és piacra jutása sokkal több erőforrást igényel, mint a többi high-tech ágazatban, mivel speciális laboratóriumokra, drága műszerekre van szükség, a bevételek azonban akár tíz évet is várathatnak magukra, írja a Népszabadság.
Amerikai multi lépett be a milliókat érő molekulák hazai piacára
Az Amgen biotechnológiai vállalat magyarországi leánya tegnap mutatkozott be a nyilvánosság előtt. A világcég daganatos betegeknek kifejlesztett, vérképzést elősegítő készítménnyel léptek piacra, és a közeljövőben további három innovatív készítményt kíván bemutatni, írja a Népszabadság.