Ezt a véleményét a napokban a német kormány mellett működő "bölcsek" egyike, Peter Bofinger hangoztatta a Berliner Zeitungban. Következtetése, hogy a bank haladéktalanul kezdje meg aranytartalékainak kiárusítását. Ezt a lépést feltehetően támogatják a szociáldemokraták, akik ugyancsak az aranyeladások mellett érveltek, s mint parlamenti erő, már rendszeresen konzultálnak a Bundesbank illetékeseivel.
A bank elnöke jelezte is, hogy az év végéig az aranytartalékok egy részének eladása ügyében a pénzintézet álláspontra jut majd, de csak egy a több európai központi bankkal valamilyen egyetértésre szeretne jutni erről.
Azzal mindenki egyetért, hogy a gazdaság minden szegmensében - így természetesen a jegybanknál is - a humán erőforrások jelentősége rendkívüli módon megnőtt, és az oktatás, illetve a kutatás-fejlesztés a gazdasági növekedés szempontjából fontosabb, mint az aranytartalékok felhalmozása.
A Bundesbank a világ második számú "aranytárolója". Európai banktársaival már kialakított egy egyezséget az aranyeladásokról, ez érvénybe is lépett szeptember végével. Az egyezség az eladható mennyiségről intézkedik. A Bundesbanknak ennek értelmében lehetősége van 3 ezer tonnás tartalékából öt év alatt 600 tonnát értékesítenie.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Elhagyja az aranypiacot a Rothschild
Arany helyett oktatásba fektetne a német jegybank
A monetáris politika szempontjából nincs különösebb értelme a nagy aranytartalékok halmozásának a Bundesbanknál, a német jegybanknál. Ezt az értéket a szakemberek szerint inkább az oktatásba, az emberi tőkébe kellene fektetni.