Az egyesület jelenleg az adóhivatalnak összesen 400 millió forinttal tartozik, s további félmilliárd forintot követelhetnek rajta egyéb hitelezői, míg az FTC Labdarúgó Zrt. körülbelül kétszáz szállítójának összesen 850 millió forinttal adós.
A klub vezetése továbbra sem mondott le a Labdarúgó Zrt. értékesítéséről, s Dámosy Zsolt, az FTC elnöke jelezte, bíznak benne, hogy megtalálják a megfelelő befektetőt, aki átvállalná a társaság tartozásait. Megnehezítheti a vállalat eladását, hogy a Ferencváros csak úgy tudja befejezni az idei szezont, hogy néhány, a klubhoz közel álló magánszemély egy konzorciumot hozott létre, s 120 millió forintot bocsátott a társaság rendelkezésére, ami a jövőben üzletrésszé váltható a Labdarúgó Zrt.-ben.
Nem ez az egyetlen tervük a kialakult helyzet kezelésére. Várhatóan még májusban kiírják a tendert az Üllői úti, nyolchektáros ingatlan eladására, amelynek tulajdonjoga az állam, használati joga viszont az FTC tulajdonában van. Az elnök jelezte: a pályázat értelmében az ingatlan értékesítése során befolyó összegből 1,5 milliárd forintot kap az egyesület, továbbá a tender győztese 1,2 milliárd forintot költ a stadion felújítására. Ezenkívül az ingatlan vevője 800 millió forintért megvásárolja a Labdarúgó Zrt.-t is a klubtól, s átvállalja a társaság kötelezettségeit.
Az egyesület vezetői több - az Üllői úti ingatlanra pályázó - ingatlanfejlesztő céggel is kapcsolatba léptek már, s tapasztalataik szerint a feltételek közül a Labdarúgó Zrt. megvásárlása okozza a legfőbb problémát a vállalatoknak. Dámosy Zsolt éppen ezért elképzelhetőnek tartja, hogy a tenderre az FTC is benyújtja pályázatát, méghozzá úgy, hogy egy ingatlanfejlesztő céggel közösen konzorciumot hoz létre, olvasható a Világgazdaságban.