A tárca a díjakat nyolcadik alkalommal adta át olyan cégeknek és intézményeknek, melyek példamutatóak a munkavégzés eredményessége és a családi kötelezettségek szempontjából egyaránt. A pályázatra idén ötvenkilenc cég jelentkezett, amelyek adatlapon számoltak be arról: mit tettek a rugalmas munkaidőért, a munkaidő-modellből való választásért, a képzésért, a munkavállalói alkalmazkodóképesség javításáért. Közölniük kellett azt is, milyen lehetőségek vannak a cégnél a gyes-, gyed-, gyet utáni munkavállalásra, mennyit költ a társaság a gyermekintézmények fenntartására, korszerűsítésére, s a bírálók értékelték a munkabiztonságot is.
Nem éri meg a közömbösség
"Az Európai Unióban és azon belül Magyarországon is cél a foglalkoztatás bővítése, a magas színvonalú munkavégzés és a profit növelése mellett viszont egyre fontosabb, hogy a gazdaság szereplői mindezt humán módon érjék el" - hangsúlyozta az ünnepségen Tarcsi Gyula szakállamtitkár. Úgy vélte: azok a vállalkozások, melyeknek fontos a dolgozóik környezete, családi viszonya vagy a munkahelyi stressz oldása, hosszabb távon eredményesebben működnek, mint "közömbösebb" társaik.
"Statisztikák szerint egy jó munkahelyen kevesebb a baleset, a hiányzás, a táppénzen töltött idő és a fluktuáció, ami növeli a teljesítményt, illetve a bevételt. Csak motivált, jókedvű dolgozókkal lehet komoly eredményeket elérni" - mondta az államtitkár. A szaktárca a jövőben arra törekszik, hogy kizárólag azok a társaságok kapjanak állami megrendeléseket, melyek belső viszonyai rendezettek.
MTI/Menedzsment Fórum