2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Craig Barrett, az Intel vezérigazgatója szerint a technológiai vállalatoknak nem éri meg az Egyesült Államokban beruházni. Az Intel akár egymilliárd dollárnyi adót is megspórolhatna tíz év alatt, ha a következő gyárát az Egyesült Államokon kívül (például Indiában) létesítené.

Ezt a fogadó ország számára ötmilliárd dollárt érő döntést akár már jövőre meghozhatják, elképzelhető azonban, hogy a társaság inkább valamelyik amerikai helyszínét újítja fel. Barrett elmondta, szeretnék elérni, hogy az amerikai kormány a mostaninál kedvezőbb adózási feltételeket biztosítson az ott beruházó vállalatoknak, számol be a CNN.

Barrett szerint nem valószínű, hogy az Egyesült Államok kormánya megváltoztatja jelenlegi álláspontját, viszont rengeteg olyan helyszín van, ahol sokkal kedvezőbb adózási feltételek mellett működhet egy vállalat. A kaliforniai székhelyű, de jövedelmének nagy részét külföldről szerző Intel ezért valószínűleg a költözés mellett fog dönteni.

A vezérigazgató elmondta továbbá: szerinte az amerikai döntéshozás nem a gazdaság számára értékes, magasan képzett embereknek biztosít munkalehetőséget. Hozzátette, a kormányzati technológiai kezdeményezések hiánya árt az Egyesült Államok Európával szembeni versenyképességének.

Ahogy lapunk már korábban megírta, hazánk az ötödik legnépszerűbb célpont az információtechnológiai tevékenységeiket külföldre kiszervező amerikai cégek körében. A lista élén India, Kína, Costa Rica és Csehország áll. Magyarország előkelő helyezése a hagyományosan erős elektronikai kultúrának köszönhető: az elektronika a magyar gazdaság egyik legerősebb iparága, a szektorban ma 260 ezer ember dolgozik. Az amerikai cégek nagyra értékelik a jól képzett munkaerőt és a modern informatikai rendszereket, bár a munkabérekre rakódó terhek magasabbak más országokhoz képest.

Kutatások szerint Magyarország besorolását a jövőben a humánerőforrás szűkössége és a növekvő költségek azonban ronthatják. Mindent egybevetve hazánk az ötödik helyről a lista 26. helyére eshet vissza 2015-re.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!