2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Craig Barrett, az Intel vezérigazgatója szerint a technológiai vállalatoknak nem éri meg az Egyesült Államokban beruházni. Az Intel akár egymilliárd dollárnyi adót is megspórolhatna tíz év alatt, ha a következő gyárát az Egyesült Államokon kívül (például Indiában) létesítené.

Ezt a fogadó ország számára ötmilliárd dollárt érő döntést akár már jövőre meghozhatják, elképzelhető azonban, hogy a társaság inkább valamelyik amerikai helyszínét újítja fel. Barrett elmondta, szeretnék elérni, hogy az amerikai kormány a mostaninál kedvezőbb adózási feltételeket biztosítson az ott beruházó vállalatoknak, számol be a CNN.

Barrett szerint nem valószínű, hogy az Egyesült Államok kormánya megváltoztatja jelenlegi álláspontját, viszont rengeteg olyan helyszín van, ahol sokkal kedvezőbb adózási feltételek mellett működhet egy vállalat. A kaliforniai székhelyű, de jövedelmének nagy részét külföldről szerző Intel ezért valószínűleg a költözés mellett fog dönteni.

A vezérigazgató elmondta továbbá: szerinte az amerikai döntéshozás nem a gazdaság számára értékes, magasan képzett embereknek biztosít munkalehetőséget. Hozzátette, a kormányzati technológiai kezdeményezések hiánya árt az Egyesült Államok Európával szembeni versenyképességének.

Ahogy lapunk már korábban megírta, hazánk az ötödik legnépszerűbb célpont az információtechnológiai tevékenységeiket külföldre kiszervező amerikai cégek körében. A lista élén India, Kína, Costa Rica és Csehország áll. Magyarország előkelő helyezése a hagyományosan erős elektronikai kultúrának köszönhető: az elektronika a magyar gazdaság egyik legerősebb iparága, a szektorban ma 260 ezer ember dolgozik. Az amerikai cégek nagyra értékelik a jól képzett munkaerőt és a modern informatikai rendszereket, bár a munkabérekre rakódó terhek magasabbak más országokhoz képest.

Kutatások szerint Magyarország besorolását a jövőben a humánerőforrás szűkössége és a növekvő költségek azonban ronthatják. Mindent egybevetve hazánk az ötödik helyről a lista 26. helyére eshet vissza 2015-re.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!