A cég egykori munkavállalója azután fordult a bírósághoz jogorvoslatért, hogy a vezetés privát e-mailek miatt elbocsátotta állásából. Az indoklás szerint a fióküzlet-vezetőt jogosan rúgták ki, mivel az a tiltás és a figyelmeztetés ellenére folytatta a levelezést és összesen 261 magáncélú e-mailt küldött el munkája közben.
A bíróság szerint az illető "saját céljaira használta fel a vállalat rendszerét, és súlyosan megsértette a munkaszerződésében vállalt kötelezettségeit", tehát akár figyelmeztetés nélkül, azonnali hatállyal is felmondhattak volna neki.
Jogászok szerint amennyiben nincs külön megegyezés a munkavállaló és a munkaadó között, úgy a privát levelezés - legalábbis az osztrákoknál - kis mértékben engedélyezett, írja az APA hírügynökség. A lényeg, hogy a dolgozó ne vigye azt túlzásba, illetve ne hanyagolja el emiatt munkahelyi feladatait.
Emellett a munkaadó nem kifogásolhatja a privát levelezést, ha annak során az alkalmazott halaszthatatlan orvosi időpontot egyeztet vagy sürgős hatósági ügyet intéz el.
A jogászok szerint az alkalmazottnak és munkaadónak is az a legjobb megoldás, ha előzetesen egyeztetnek a kérdésről, tehát arról, hogy a dolgozó milyen célból mennyi ideig és milyen gyakran használhatja a cég tulajdonában lévő számítógépeket.
(Menedzsment Fórum)
Az állásba kerülhet a privát munkahelyi levelezés
Egy német bíróság igazat adott annak a cégnek, amely munkahelyi levelezés miatt rúgta ki egyik dolgozóját. Szakértők szerint minden munkavállaló az állásával játszik, ha nem tud határt szabni kedvtelésének vagy ezt nem egyezteti főnökével.