Míg hazánkban az átlagdolgozó harmadát-negyedét keresi meg egy nyugat-európai társának, addig a felsővezetők fizetésében elhanyagolható mértékű a különbség, írja a Napi Gazdaság. A menedszerfizetések 800 ezer-egymillió forint körül kezdődnek, de lehetnek több milliósak is, derül ki a lap körképéből.
A mindenkori kereset nagyban függ a vállalat méretétől, forgalmától, de működésének helyétől is, mivel a kelet- és nyugat magyarországi fizetések között 20-30 százalékos különbség is lehet. Hatással van a vezetők fizetésére az is, hogy külföldi vagy magyar tulajdonban van-e a cég. A fix bér melletti bónusz a fizetés 30-50 százalékát is elérheti, de vannak vállalatok, ahol annak teljes összegét is meghaladhatja, állítja egy, a lap által megkérdezett szakértő.
Sok vezető kap tulajdonrészt is jutalomként, hogy ne akarjon olyan könnyen munkahelyet váltani, mivel akkor vissza kell adnia [ajanlo=87][igazitas=left/] a részesedését. Ez alól csak ügyvédi irodák, jogi vagy adótanácsadó cégek képeznek kivételt, amelyek hajlamosak arra, hogy akár véglegesen partnerré is fogadják a jó vezetőt.
A Napi Gazdaság által megkérdezett szakértők szerint a menedzserek a szokásos bónuszokkal számolva minimum a nyolcszorosát keresik meg beosztottaik jelenleg bruttó 140 ezer forintos átlagbérének. Emellé szokás szerint jár még szolgálati autó, laptop és telefon is, de egy cég akár a vezető adóterheit is átvállalhatja, és általában lakást is biztosítanak neki, ha a munka miatt költöznie kell.
Az átlagfizetés nyolcszorosát keresik a cégvezetők
Míg hazánkban az átlagdolgozó harmadát-negyedét keresi meg egy nyugat-európai társának, addig a felsővezetők fizetésében elhanyagolható mértékű a különbség, írja a Napi Gazdaság. A menedzserfizetések 800 ezer-egymillió forint körül kezdődnek, de lehetnek több milliósak is, derül ki a lap körképéből.