A munkahelyi problémát és konfliktust sok esetben nem az okozza, ami bekerült az önéletrajzba, hanem az, ami kimaradt belőle. A kisgyerekek száma és a sikertelen próbaidő például gyakorta hiányzik a dokumentumból, írja a Világgazdaság.
Az amerikai típusú, szakmainak mondható önéletrajz sokszor a legfontosabb adatot, a születési dátumot sem tartalmazza, itthon azonban - egyelőre - elvárják a munkáltatók, hogy a jelentkező megossza velük ezt az információt.
A születési időt leginkább a 40-50 év közöttiek szokták elhagyni, de a családi állapotot beírják, míg a gyereket leginkább csak akkor, ha ötévesnél idősebb. Az is jellemző, hogy ha gyesről jön vissza egy nő, úgy tünteti fel, mintha még munkahelyén lenne, pedig már 5-6 éve nem dolgozik. A cv-ből sokszor kimarad, ha valaki egy évben 3-4 munkahelyen próbaidős volt: emiatt azonban önéletrajzából hiányozni fog egy év.
Nem kell a cv-be beírni a vallási, nemi, pártbeli hovatartozást, sőt az ezekre való rákérdezés személyiségi jogokat sérthet, mert diszkriminációra adhat okot. Ha munkavégzésében nem akadályozza, és munkatársait nem zavarja vele, magánéletében mindenki azt csinál, amit jónak lát.
Mindenképpen jó, ha az önéletrajz többek között tartalmazza a személyes célokat, ambíciókat, erősségeket és azt, hogy miért pont a jelölt lehet a tökéletes munkaerő a meghirdetett állásra, olvasható a Világgazdaság cikkében.
Az életkor és a gyerek sokszor kimarad az önéletrajzból
A munkahelyi problémát és konfliktust sok esetben nem az okozza, ami bekerült az önéletrajzba, hanem az, ami kimaradt belőle. Az életkor és a sikertelen próbaidő például gyakorta hiányzik a dokumentumból, írja a Világgazdaság.