A jó teljesítmény egyik titka a pozitív, inspiráló légkör. Azok a cégek érik el a legkiemelkedőbb sikereket, akik gondot fordítanak a dolgozóik elégedettségének növelésére. Nagyban elősegíti a közös munkát, ha a munkatársak ismerik egymást: ezáltal motiváltabbak lesznek, és támogatják egymást a feladatok elvégzésében.
A Monster felmérése arra kérdezett rá: 'Mennyire kedveli a kollégáival a munkaidőn kívüli közös programokat?' A válaszadók 16 százaléka túl elfoglalt az ilyesmihez, mert kevés szabadidejét a barátaival tölti. 35 százalékukat nem érdekli, vagy nem érdekelné a szabadidő együttes eltöltése. A megkérdezettek 33 százaléka kimondottan szeret a többiekkel elmenni például sörözni, míg 16 százalékuk csak akkor vállalkozik közös programokra, ha azt a vállalat szervezi meg.
Az európai válaszadók közül az írek kiemelkednek abban, mennyire közömbösek az irodán kívüli közös programok iránt: 33 százalékuk inkább a barátait választja a munkatársak helyett, és csak 21 százalékuk tölti szabadidejét előszeretettel azokkal, akikkel napközben is együtt van.
A svédek nem rajonganak sem a spontán, sem a szervezett közös programokért. 63 százalékuknak elég napi nyolc órán keresztül látni a kollégákat, további 4 százalékuk pedig túl elfoglalt szabadidejében.
A németek ellenben kimondottan szeretnek barátságot kötni a munkatársaival, 60 százalékuk tölti velük szabadidejét is, míg az olaszoknak ez 57 százalékára jellemző. A finneknek viszont csak 29, a franciáknak és briteknek pedig 23 százaléka szervez programokat munkatársaival.
(Menedzsment Fórum)
Az írek és a svédek a leghidegebb kollégák
Miközben az európai alkalmazottak 33 százaléka jól érzi magát, ha munkatársaival töltheti idejét, 35 százalékuk nem lelkesedik a közös szabadidős programokért.