A rekordkifizetések mellett, ugrásszerűen nőtt számuk is: 2000-ben megduplázódott, 2001-ben egyharmaddal emelkedett. Ez a tendencia elsősorban a kedvezményeknek és az OECD-ajánlásnak köszönhető, pedig tavaly már némi szigorításra is sor került.
Mint arról a Magyar Hírlap beszámolt az előzetes adatok szerint tavaly a Magyarországon bejegyzett off-shore vállalkozások több mint 19 milliárd forint társasági adót fizettek be. Az összeg kompenzálja azt a 17 milliárd forintot, ami amiatt esik ki, hogy idén a nyugdíj nem számít bele az adóalapba - érzékeltette az off-shore befizetések jelentőségét Vámosi-Nagy Szabolcs, az APEH elnökhelyettese.
Az adóbevétel nagysága annál is inkább figyelemre méltó, mivel legalább 600 milliárd forint nyereség van mögötte, amit 642 társaság ért el. A befektetett pénzügyi eszközök állománya 3200 ezer milliárd (3,2 billió) forintot ért el tavaly, ami nálunk csak "átfutott", hiszen ezek a cégek Magyarországon nem, csak harmadik országban végezhetik a tényleges tevékenységet.
Az off-shore cégek 19 milliárd forint adót fizettek
Tavaly meghaladta a 19 milliárd forintot a Magyarországon bejegyzett off-shore (területen kívüli) cégek társasági és osztalékbefizetése.