Mindez, na meg az árak önmagukban is jelzik, hogy az iroda elsősorban a középréteg tehetősebb részét és a társadalmi elitet célozta meg, igaz, ajánlataiban megpróbált differenciálni.
Aki például hajlandó saját sátort magával cipelni Athénba és megelégszik a sporttábor nyújtotta szolgáltatásokkal, az már - két belépőjeggyel együtt - 70-80 ezer Ft-ért is talál magának ajánlatot, feltéve, hogy képes utazását egyénileg megoldani.
Egy hotelban eltöltendő éjszaka - minden egyéb nélkül - 50-60 ezer forintba kerül, a minden szolgáltatást (jegyek, utazás stb.) kínáló szállodai csomagért pedig fél- és egymillió forintot kell letenni az asztalra.
Aki pedig a kaviáros estélyekkel, virtuális golffal és szaunák tömkelegével csábító Queen Mary II-ről kiindulva kíván megmártózni az olimpiai forgatagban, az 500 ezertől 2 millió forintig terjedő tarifák között válogathat.
Az olimpia dobja meg az idei sportturizmus forgalmát
A piac lehetőségeinek nagyságát jelzi, hogy minderre van kereslet, tehát az elsősorban a jómódúbb rétegek felé nyitó Pegazus lehetőségei is bővülhetnek:
"Tapasztalataink szerint a sportutaztatás piaca évente 20 százalékkal növekszik, igaz, a forgalom számokban mérve még így is szerény" - véli Mausz Gotthárd. Az athéni olimpia azonban igencsak megdobja majd az éves árbevételt:
"Idén mintegy 2 milliárd forintos forgalomra számítunk a sportutaztatásból, ennek 80 százalékát pedig az olimpia hozza majd" - mondta végezetül a Pegazus Tours vezetője.
Wéber Balázs
(Menedzsment Fórum)
Az olimpiára épít a hazai sportturizmus
A jómódú hazai sportturisták ugyan csak pár százan vannak, de akár 130 ezer forintot is kiadnak egy Reál-Barca derbivel kecsegtető utazásért. Az athéni olimpián viszont minden eddiginél több magyar szurkolhat majd: a felkínált 25 ezer jegyből 18 ezer már elkelt, derül ki a Menedzsment Fórum riportjából.