Az egyik legnagyobb magyarországi nyelviskola, a Katedra tanulóinak száma a demográfiai hullámvölgy ellenére is átlagosan öt százalékkal nőtt az elmúlt években. Megnőtt az igény a nemzetközi nyelvvizsgákra is, az iskola ezt is elsősorban az uniós csatlakozásnak tulajdonítja.
[ajanlo=84][igazitas=left/]
A Francia Intézet tanfolyamaira beiratkozók száma is jelentősen nőtt a tavalyi évben, és szintén az átlagosnál többen jelentkeztek a nemzetközi közép- és felsőfokú vizsgákra.
Nyelvvizsgára elsősorban a papír megszerzése miatt van szükség, a felsőfokú vizsgát tevők 15 százaléka azonban franciaországi tanulmányokat is tervez.
A British Council hallgatói létszáma lassan, de biztosan növekszik, és egyre többen érdeklődnek a nyári külföldi nyelvtanulási lehetőségek felől. Az elmúlt egy-két évben érezhetően nőtt a nemzetközi IELTS nyelvvizsga külföldi tanulmányokhoz szükséges változata iránti igény is.
A nyelvek között angol nyelv népszerűsége töretlen: a 2003-ban államilag elismert nyelvvizsgát szerzettek 58, az idegen nyelvi érettségivel próbálkozók 54 százaléka ezt választotta. Emellett a német nyelv helyzete még mindig nagyon jó Magyarországon. Az utóbbi években a Goethe Intézetben tanulók száma mintegy 10, a nyelvvizsgázóké pedig több mint 30 százalékkal emelkedett. Az utóbbi évek tapasztalatai itt azt mutatják, nőtt a németországi tanulási lehetőségek iránti érdeklődés, és a köztisztviselők nyelvtanulási kedvének erősödése is megfigyelhető, írja a Világgazdaság.
Az uniós csatlakozás miatt nőtt a nyelvtanulási kedv
Az uniós csatlakozással összefüggésben az utóbbi időszakban érezhetően nőtt a magyarok nyelvtanulási kedve. A legtöbben változatlanul az angolt választják, de a német és francia nyelv elsajátítása is népszerű, derül ki a Világgazdaság cikkéből.