A gyorsuló növekedés igen kedvező összehasonlítva a tavalyi év azonos időszaki indexértékével, ami visszaesést mutatott (49,4). Az előző három év azonos havi mutatóival történő összevetés is hasonló tendenciát tükröz, amikor a márciusi indexértékek rendre csökkenést jeleztek (átlag: 49,3).
Import, export, feldolgozóipar
A társaság felmérése alapján az első negyedéves feldolgozóipari teljesítmény fellendülést mutat. A január-márciusi átlagos növekedés meghaladja az előző három év 49,6-os átlagát, s 2002 óta a legnagyobb első negyedéves fellendülést jelzi.
A felmérés részindexei kedvezőbb képet mutatnak, mint egy hónappal korábban: 2,8 százalékponttal nagyobb ütemű növekedést jelez az új rendelések indexe, ami 54,4. Ezt a beszerzések 3,2 százalékponttal nagyobb bővülése követi. A beszerzési mennyiség index értéke pedig 56,5 pont lett. Mindezek hatására nőtt a feldolgozóipari kibocsátás is.
A felmérés alapján mindhárom index nagyobb ütemű növekedést jelez az első negyedévben, mint az előző három évben. Az előző havi felmérés eredményeivel ellentétben az export index 54,7-es értéke csökkent a legjobban, s visszaesett az import index is, ami így 52.
Az import növekedése továbbra is kisebb ütemű, mint az exporté, így kedvező külpiaci tendencia érvényesül a feldolgozóiparban.
Beszerzési árak, késztermékkészletek, foglalkoztatottak
Az előző hónaphoz képest jelentősen, 7 százalékponttal gyorsult a beszerzési árak növekedése. A 63,9-es index nagyobb növekedést jelez, mint az előző három év márciusi hónapjaiban átlagosan, ami 59,2 volt.
A késztermékkészletek jobban csökkentek, mint februárban, de a vásárolt készletek állománya nőtt az előző hónaphoz képest.
Az elmúlt év júliusa óta először nőtt a foglalkoztatottak száma a feldolgozóiparban: az ezt kifejező index márciusban 51,5 volt.