Hitelezői igényt 6 762 933,652 forint összegben jelentettek be. A felszámoló a hitelezői választmány engedélyével folytatta a termelést. Mindez a későbbiekben biztosította az úgynevezett "C", azaz a járadékos dolgozók, és a "D", azaz a kis- és középvállalkozói beszállítói kategóriába tartozó hitelezői kör igényeinek kifizetését.
A Parmalat Hungária Tejipari Rt. értékesítését 2005. június 30-án hirdette meg a felszámoló. Az ártárgyalások után még abban az évben, szeptemberben megkötötték az adásvételi szerződést. (A cég vételéra azóta sem publikus.) A vevő, a mintegy 160 termelő által alapított Alföldi Tej Kft. a vételár kifizetése után már 2005 novemberében átvette a vállalat működtetését. A gyár tejtermelői tulajdonba kerülését Gráf József miniszter is támogatta - jegyezte meg Istvánfalvi Miklós.
Az adós gazdálkodó szervezet záró mérlegét a Fejér Megyei Bíróság idén június elején hagyta jóvá. A hitelezői igények közül megtérülés csak a "C" és "D" kategóriában volt. A hitelezők közül kettő "C" kategóriás, száznyolcvan "D" kategóriás követelés volt. A "C" kategóriában 100 százalékos, "D" kategóriában pedig 58,6 százalékos kielégítést teljesített a felszámoló.
A hitelezői választmány elnöke közölte: a "C" kategóriába tartozó hitelállomány 3,74 millió, míg a "D" kategóriába tartozó hitel összege 1,349 milliárd forint volt. Mindkét összeg a hitelezői követelések 100 százalékát jelenti. Az "F" kategóriás - azaz a nagy hitelezői - követelés 4,822 milliárd forint volt, amit nem lehetett kielégíteni, vagyis "elúszott" - tette hozzá.
Az Alföldi Tej Kft. 2005 novembere óta megháromszorozta a termelést, így a magyar tejpiacon a cég részesedése jelenleg 12 százalék. A vállalat múlt évi árbevétele elérte a 17 milliárd forintot, az idei bevételi tervet pedig mintegy 28 milliárd forintban határozta meg a menedzsment. A cégnél 350-en dolgoznak, ez a létszám 30 százalékkal több a korábbinál.