3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Felavatták Sanyo 4,5 milliárd forint beruházással épült légkondicionáló gyárát csütörtökön Dorogon. Jelenleg már egy műszakban, összesen száz alkalmazottal folyik a gyártás.

A Sanyo dorogi légkondicionáló-gyárában júniustól állnak át a teljes kapacitásra, a dolgozók létszáma a mostani próbaüzemi 100 főről 2007 végére 200-ra, jövőre pedig 300-350-re emelkedik - mondta el Satoshi Kitaoka, a cég igazgatótanácsának tagja az avatást követő sajtótájékoztatón.

A teljeskörű gyártás megindítását a kereskedelmi légkondicionálók piacának dinamikus növekedése indokolta. A Sanyo a magyar leányvállalat kapacitásnövelésével kívánja kiszolgálni az európai keresletnövekedést egyszersmind kihasználni a dorogi gyár kedvező elhelyezkedését, hiszen hazánkból minimalizálni tudják a regionális piac ellátásához szükséges időt - olvasható a cég közleményében

Dorogon három különböző beltéri légkondicionáló típust gyártanak, a négyutas, félig rejtett, a rejtett légcsatornás és a falra szerelhető változatot. A berendezéseket környezetbarát anyagokból szerelik, az ózonpajzsot nem károsító hűtőfolyadékkal, energiatakarékos erőforrásokkal.

Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter az üzem avatásán hangoztatta: a globalizáció és a fenntartható fejlődés gondjainak tükrében minden korábbinál nagyobb az ipar felelőssége a környezet megóvásában. A japán ipar szereplői, közöttük a Sanyo elektronikai óriáscég, vezető szerepet játszanak a fejlett technológia és a környezettudatos szemlélet, munkaszervezés alkalmazásában - mutatott rá Persányi Miklós.

A dorogi gyár termékeit a német, a francia, az olasz, a spanyol és az angol piacra szánják, és számítanak magyarországi megrendelésekre is. A cég fokozatosan építi ki a teljes magyarországi beszállító láncot - mutatott rá az igazgatója.

A Sanyo 1999-ben vetette meg a lábát Dorogon, 2000-ben kezdődött a mobiltelefonok akkumulátorainak összeszerelése. Ezt a kapacitást a japán cég 2005-ben Kínába telepítette át, viszont a háztartási és kisgépek erőforrásainak gyártását Csehországból Dorogra költöztette.

A cég 2004-ben 2,7 milliárd forintos beruházással indította a dorogi ipari parkban a napelemeket gyártó üzemének építését. Jelenleg 240 ezer napelem készül évente, a teljes kapacitást évi 780 ezer, csúcsmodellnek számító elem gyártásával 2008-ban érik el. A Sanyo három termékcsaládjának gyártásával mintegy 1400 embernek biztosít munkát.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!