A felek nem tették közzé a tranzakció árát, a szakértők becslése szerint ugyanakkor a Petrom a Mol-nak mintegy 20-30 millió eurót fizet a kutak értékkülönbsége alapján - számolt be a Rompres hírügynökség. A Mol Rt. közlemény szerint az ügylet versenyhatósági eljárás előtt áll.
A most megkötött üzlet mellett a Petrom 100 százalékos tulajdonába jut a bukaresti Henri Coanda nemzetközi repülőtéren üzemelő, repülőgép üzemanyagot forgalmazó Mol Romania Aviation vállalat is.

Korábban a Mol 30 benzinkútja és a Mol Romania Aviation a Shell Romaniához tartozott, még mielőtt azokat a Mol Rt. 2004 novemberében átvette volna. A magyar vállalat a Shelltől 2003 júniusa és 2004 novembere között összesen 82 benzinkutat vett meg 90 millió euróért. A Petrom a Mol-tól átvett kutak révén benzinkút-hálózatának optimalizálására törekszik, azokat Petrom-V kutakká fogja fejleszteni. Az OMV leányvállalata 30 százalékos részesedéssel piacvezető az országban.
A Mol-nak 133 benzinkútja volt ezen ügylet megkötése előtt Romániában, piaci részesedése pedig becslések szerint 10 százalékos. A Mol Rt. közölte, hogy további 6 új töltőállomás megnyitását tervezik Romániában, céljuk a 15 százalékos piaci részesedés elérése. Az OMV 51 százalékos részesedéssel rendelkezik a Petromban, amelynek piaci kapitalizációja 8,2 milliárd euró.
A Mol romániai leányvállalatának élére január 9-én kinevezett új ügyvezető igazgató Szalay Zsolt az mfor.hu-nak a közelmúltban adott interjújában a további terjeszkedést vetítette előre. Az igazgató az év elején úgy vélekedett, hogy a jelenlegi 12 százalékos részesedését a Mol 15-20 százalékra szeretné növelni. Szalay elmondta, hogy nem kívánnak kihagyni egyetlen jónak ígérkező befektetést sem. A Mol-csoport már hivatalosan is jelezte érdeklődését a marosvásárhelyi Romgaz Targu-Mures iránt.