Mint arról a Menedzsment Fórum korábban beszámolt, Maier könyvében a francia cégvezetők által meghonosított vállalati kultúrát tette gúny tárgyává. Megállapítja például, hogy mindig azokat a munkatársakat léptetik elő, akik munkájukban a legkevesebbet nyújtanak. A főnökök szerint így legalább olyan dolgozók kerülnek magasabb pozícióba, akik kevés kárt tehetnek a cégnek. Az írónő ezért azt ajánlja az alkalmazottaknak, hogy dolgozzanak minél kevesebbet, és bomlasszák belülről a rendszert.
Maier szerint a hasznos munka minimalizálásának a legjobb módja, ha az ember szakértőnek vagy tanácsadónak megy. Ha pedig ki szeretnénk védeni főnökünk kérdéseit arra vonatkozóan, mit csináltunk a mai nap, akkor a legjobb, ha mindig tartunk magunknál pár aktát, és azokat ide-oda cipeljük. A könyv tehát egy gyakorlati útmutató azzal kapcsolatban, hogyan maradjunk benn egy vállalatnál anélkül, hogy a kisujjunkat megmozdítanánk.
Kritikusok szerint a "lehető legkevesebb munkavégzés művészetéről" szóló mű valójában a menedzsereknek szóló szakkönyvek paródiája. Azt többek között "A kretének a másik szobában" és "A legszebb átverések" fejezetcímekkel látták el, s ez azért sok mindent elmond annak komolyságáról.
(Menedzsment Fórum)
Bestseller lett a munkahelyi semmittevés kézikönyvéből
Corinne Maier "Bonjour Paresse" ("Isten hozott, lustaság") címmel jelentetett meg egy ironikus hangvételű könyvet még a nyár elején a francia nagyvállalatok vezetésében uralkodó állapotokról. A köny azóta bestseller lett, sikerét jelzi, hogy húsz nyelvre kívánják lefordítani.