Markó Andrea, a Pénzügyminisztérium szakállamtitkára közölte, hogy a kormányzati negyed épületegyüttes megépítése 42 milliárd forintba kerül az állam és a magánszféra együttműködésén alapuló PPP-konstrukcióban. Az országyűlési határozati javaslat 142,5 milliárd forint felső korlátot szab a projekt teljes költségének. A szakállamtitkár megjegyezte, hogy a pénzügyi konstrukció alapján 25 év után kerülhet a negyed az állam tulajdonába.
Markó Andrea közölte, hogy a kormányzat jelenleg mintegy 100 milliárd forint értékű ingatlanegyüttesben működik, amelyek fenntartási költsége évente 13 milliárd forintot tesz ki. Ehhez képest a kormányzati negyed szolgáltatási díjakban megjelenő üzemeltetési költsége ötmilliárd forint lesz.
Görözdi György, a Miniszterelnöki Hivatal kormányfői megbízottja a bizottság előtt arról beszélt, hogy a kormányzati negyed megépítésével nemcsak az épületek által elfoglalt 3,5 hektáros terület újul meg, hanem a projekt a város legszennyezettebb, legelhanyagoltabb, mintegy 30 hektáros területe változik belvárosi városközponttá.
Vas János (MDF) szerint a közlekedési infrastruktúra nem lesz képes elviselni az intézmények koncentráltsága miatt megnövekvő forgalmat.
Görözdi György kifejtette, hogy amennyiben az Országgyűlés az általános vita alkalmával is támogatja a határozati javaslatot, akkor júniusban, illetve augusztusban ki lehet írni a kétfordulós közbeszerzési eljárást a projekt megvalósítására. Novemberre várható eredmény, amelyet követően megindulhat a kivitelezés, és 2009-ben költözhetnek be az intézmények - fűzte hozzá a miniszterelnöki megbízott.