Az 1400 fős miskolci gyár a Bosch legnagyobb európai kéziszerszámgyára, amely a "Pull System" termelésszervezés bevezetésén dolgozik. Ennek lényege, hogy az üzem nem tölti meg 8000 négyzetméteres raktárát hónapokra előre, hanem a környékbeli beszállítók az igények alapján folyamatosan látják el alapanyaggal a gyárat. Günter Schulze hozzátette: továbbra is szívesen működnek együtt a környékbeli beszállítókkal, és a jelenlegi 25 százalékos magyarországi beszerzési arányt a jövőben emelni szeretnék.
A Robert Bosch Power Tool Kft. a gyártás mellett termékfejlesztési munkát is végez közel négyezer négyzetméteres fejlesztőközpontjában, ahol jelenleg mintegy száz mérnök dolgozik. A mintegy hárommilliárd forintos magyar kéziszerszámpiacon a Bosch részesedése a 2005-ös 23-ról az elmúlt év végére 29 százalékra emelkedett. A márka célkitűzései az idei évre ambiciózusak: 27 százalékos forgalombővülés és további öt százalékos piaci részarány-növekedéssel a magyar elektromos kéziszerszámpiac 34 százalékos részarányának elérése.
A világpiacon a Bosch elektromos kéziszerszámok, tartozékok, kerti szerszámok és méréstechnikai eszközök forgalma 2006-ban hat százalékkal, 2,8 milliárd euróra emelkedett. Ennek kilenctized részét Németországon kívül érték el. A leginkább növekvő területek közé tartozik Európa, Ázsia, a csendes-óceáni térség, valamint Latin-Amerika.
Az ipari elektromos kéziszerszámok terén a vállalat az egymást követő három utolsó évben szintén két számjegyű növekedést ért el. A Bosch a világpiaci ütemnél gyorsabban növekszik. Az elektromos kéziszerszámok világpiaca 2006-ban három százalékkal, körülbelül nyolcmilliárd euróra nőtt, ez 160 millió gép eladását jelenti, közli a Világgazdaság.