3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Még tovább kell szigorítani az Európai Unió más országaiból érkező munkavállalók szociális ellátásának szabályozását, mert az eddig elért eredmények nem elégségesek - mondta hétfőn a brit miniszterelnök.

David Cameron, aki ezekben a hetekben előadássorozaton ismerteti a kormányzó Konzervatív Párt programját a májusi parlamenti választások utáni törvényhozási időszakra, a kelet-angliai Ipswich városában tartott hétfői beszédében kijelentette: a konzervatívok célja a teljes foglalkoztatottság elérése, de ehhez a bevándorlás megfelelő ellenőrzése szükséges.

Cameron szerint olyan "robusztus" rendszert kell kialakítani, amely megakadályozza, hogy az EU-társállamokból érkező munkavállalók visszaéljenek a brit szociális ellátórendszerrel.

Ebben történt "valamelyes haladás, de nem annyi, amennyit szeretnék" - tette hozzá. Az unión kívüli országokból érkező bevándorlók számát sikerült csökkenteni, ám a Nagy-Britanniába munkavállalási céllal betelepülő külföldi EU-állampolgárok száma emelkedett, részben azért, mert a brit gazdaságban rengeteg új munkahely jött létre - mondta a brit miniszterelnök.

Cameron kijelentette: ha a május 7-i választások után is ő lesz a brit miniszterelnök, kormánya "az elképzelhető legszigorúbb" szabályozást vezeti be a külföldi EU-munkavállalók szociális ellátásában.

A kormányfő az egyes részleteiben már korábban ismertetett tervek közül kiemelte, hogy azok az EU-bevándorlók, akik érkezésük után kezdenek munkát keresni Nagy-Britanniában, a jövőben nem igényelhetnek munkanélküliségi ellátást az álláskeresés időszakára. Azoknak, akik hat hónap után sem találnak munkát, el kell hagyniuk Nagy-Britanniát, azoknak pedig, akik elhelyezkedtek, négy évig kell folyamatosan dolgozniuk és társadalombiztosítási járulékot fizetniük, mielőtt a munkavállaláshoz kapcsolódó szociális kedvezmények teljes körét igénybe vehetnék.

Mindemellett azok a külföldi EU-munkavállalók, akik családjuk nélkül érkeznek Nagy-Britanniába, a jövőben nem vehetnek fel családi pótlékot és egyéb juttatásokat más uniós országokban élő gyermekeik után. Ha ilyen juttatásokra igényt tartanak, akkor az egész családnak Nagy-Britanniában kell tartózkodnia életvitelszerűen; az nem lesz lehetséges, hogy a munkavállaló felveszi a brit családi pótlékot, és azt átutalja otthon élő családjának - hangsúlyozta hétfői beszédében a brit kormányfő.

Cameron két éve bejelentette, hogy ha a Konzervatív Párt kormányon marad az idei parlamenti választások után, Nagy-Britanniában legkésőbb 2017-ben népszavazást tartanak a brit EU-tagságról, de addig a kormány újra akarja tárgyalni az EU-hoz fűződő viszonyrendszerét Brüsszellel.

A tervezett tárgyalások középpontjában London szándékai szerint az EU-társállamokból érkező munkavállalók bevándorlási szabályainak radikális szigorítása állna, és a brit választók e tárgyalások eredménye alapján dönthetnének arról, hogy az EU-n belül, vagy azon kívül akarják-e tudni hazájukat.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!