2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Malév privatizációs tenderén a héten még tart a hiánypótló dokumentumok benyújtása az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt.-hez (ÁPV). A további menetrendről a jövő hét előtt nem születhet döntés - mondta el Oravecz Péter, az ÁPV Rt. kommunikációs igazgatója az MTI-nek.

Decembertől felgyorsul- hatnak az események

A hiánypótlási határidő november 27-én jár majd le, így a kiválasztott pályázóval (vagy pályázókkal) valószínűleg december elején kezdődhetnek meg a tárgyalások. Időkőzben az American Appraisal befejezte a Malév vagyonértékelését, ám ennek tartalmáról a szóvivő nem kívánt nyilatkozni.

Év végéig döntenének

Az ÁPV az év végig szeretné lezárni a Malév privatizációját. Az már a beadott ajánlatok tartalmától függ, hogy az értékelőbizottság sorrendet állapít meg, vagy pedig párhuzamos tárgyalásokat kezd az ajánlattevőkkel. A pályázatok értékelése jelenleg is zajlik. A tárgyalásos eljárásra egyébként a privatizációs törvény ad lehetőséget, amely szerint két sikertelen magánosítási pályázat után lehet ilyen módon értékesíteni az állam vagyont.

Mint ismert, a november 3-i határidőig összesen négy befektető adott be ajánlatot a Malév privatizációs pályázatán: az AirBridge Magyarország Zrt., amely Borisz Abramovics, az orosz KrasAir résztulajdonosának érdekeltsége; a LAL Investiciju Valdymas nevű litván befektetői csoport (az ottani LAL nemzeti légitársaság tulajdonosa); a magyar-ír befektetői társaságot képviselő Ofer Hava magánszemély; illetve a Malév részben aktív pilótáinak cége, a Sky Alliance Zrt. Míg utóbbi három társaság új pályázónak számít, addig az AirBridge Magyarország Zrt. már a tavalyi tenderen is elindult, és végül a legjobb ajánlatot tette.

Az ÁPV a nemzeti légitársaság 99,95 százalékát hirdette meg eladásra. A Malév üzemi szintű vesztesége idén hasonló lesz a tavalyihoz, ami 8,9 milliárd forintra rúgott. Jelenlegi jegyzett tőkéje 3,5 milliárd forint, saját tőkéje pedig tavaly év végén 6,4 milliárd forint volt. A tavalyi, sikertelenül zárult tenderen végül csupán két ajánlattevő versenyzett az állami tulajdonú Malév-részvényekért, köztük a most is pályázó AirBridge.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!