[ajanlo=474][igazitas=left/]Magyarországon az OTP egyik fő célja a hitelezési aktivitás növelése áru-, lakás- és jelzáloghitelek vonatkozásában egyaránt, továbbá kiemelkedő szerepet kap a hitelkártya-értékesítés, nyilatkozta az mfor.hu-nak Csányi Sándor. "Szeretnénk markánsan növelni részesedésünket a kis és közepes vállalatok szektorában, és tovább folytatjuk az akvizíciókat külföldön" - tette hozzá az elnök-vezérigazgató. Az OTP jelenleg Ukrajnában és Szerbiában folytat tárgyalásokat. A cég első embere a távolabbi jövőre nézve a törökországi piacot tartja csábítónak. Az OTP Szlovéniában (OTP Banka Slovensko), Horvátországban (Nova Banka), Romániában (OTP Bank Romania/RoBank) és Bulgáriában (DSK) összesen 498 fiókot nyitott eddig.
Csányi Sándor szerint az értékpapír-piacon való jelenlétnek megvannak az előnyei és a hátrányai is. "Pozitív, hogy a tőzsdén keresztül a befektetők nagyobb köréhez jutunk el. Ösztönzi a növekedést, hogy negyedévről negyedévre igazolni kell: van a vállalatban növekedési potenciál, teljesíti a tervszámokat. Kedvezőtlen lehet, hogy folyamatos jelentési kötelezettségekkel jár, a beszámolók írása pedig plusz munkát jelent." A negatívumokról szólva elmondta: "Voltak rossz napok, például az orosz válság idején, amikor a régiót a befektetők igen kedvezőtlenül ítélték meg, és nagyot zuhantak az árfolyamok, azonban hosszú távon a vállalatra igen pozitívan hatott a részvények kibocsátása."
[ajanlo=410][igazitas=right/] Szerinte kevésbé látványos, de stratégiai jelentőségű döntések köthetők a banknál személyéhez: például a vállalat struktúrájának az átalakítása, a versenyképesség alapjait szolgáló korszerű számítástechnikai rendszer kialakítása, a munkafolyamatok átszervezése és központosítása úgy az értékesítés, mint a háttérműveletek terén. "Utólag jó lépésnek tartom, hogy annak idején sokat áldoztunk a csoportépítésre. Ennek köszönhető ugyanis, hogy társaságunk ma már egy erős pénzügyi csoport, meghatározó szereplője az ágazat minden szegmensének."
Mint ismert, a múlt heti bejelentés alapján az államháztartási hiány éves előrejelzésének kilencven százaléka teljesült a hetedik hónapig. "Ez az OTP árfolyamára különösebben nem hatott. Úgy tűnik, hogy a hiány már előre be volt árazva" - kommentálta a hírt Csányi. Makrogazdasági szinten nyár végére, ősz elejére drasztikus változásokra nem számít. Vállalati szinten abban bízik, hogy valamelyik akvizíciós tárgyalásuk még idén ősszel sikerrel zárul.
[ajanlo=462][igazitas=left/] Az OTP Bank részvényeivel 1995. augusztus 10-én kereskedtek először a Budapesti Értéktőzsdén, illetve a részvényeket megtestesítő Globális Letéti Igazolásaival (GDR) a Luxemburgi Értéktőzsdén és a SEAQ International-en, azaz a londoni elektronikus kereskedésben. A részvény az első kereskedési napon 1150 forinton zárt az akkori 1000 forintos névérték mellett. A 100 forintos névértékű részvények eddigi legmagasabb, 8090 forintos árfolyamukat 2005. augusztus 3-án érték el, azaz 1 darab részvény árfolyama azon a napon több mint 70-szeresét érte az 1995-ös kibocsátáskori árfolyamnak.
A tízéves tőzsdei jelenlét során az OTP Bank piaci kapitalizációja az 1995-ös kibocsátáskori 188 millió euróról (260 millió dollár) napjainkra 9 milliárd euró (11 milliárd dollár) közelébe emelkedett. Az első külföldi felvásárlásra 2001-ben került sor, az IRB (ma OTP Banka Slovensko) szlovák kis-közép bank akvizíciójával. Az OTP Bankcsoport jelenleg 5 országban több mint 8 millió ügyfelet szolgál ki közel 950 bankfiókban és az elektronikus csatornákon keresztül.
Nagy Vajda Zsuzsa
Menedzsment Fórum
Csányi: őszig újabb céget vehet az OTP
Az OTP a jövőben belföldön több szinten is "erősít", külföldön a vállalat további akvizíciókat tervez, nyilatkozta az mfor.hu-nak Csányi Sándor elnök-vezérigazgató a vállalat 10 éves tőzsdei jelenlétének alkalmából szerdán tartott sajtótájékoztatón.