2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkárának közlése szerint a következő uniós költségvetési ciklusban az EU-források jó része a kis- és középvállalkozásokhoz (kkv-k) kerül majd.

Magyarországnak összesen 7300 milliárd forint EU-s forrás áll majd rendelkezésére a 2014-2020 közötti uniós költségvetési időszakban. Ebből mintegy 1125 milliárd forintot a kis- és középvállalkozások versenyképességének javítására, 1178 milliárd forintot pedig a foglalkoztatás és a munkavállalói mobilitás ösztönzésére tervez fordítani a kormány - mondta Cséfalvay Zoltán szerdán Budapesten, a Világgazdaság üzleti napilap Versenyképes vállalat = versenyképes gazdaság című konferenciáján.

Az államtitkár elmondta: kutatás-fejlesztésre, innovációra 708,8 milliárd forintot szán kormány a következő uniós ciklusban, a fenntartható közlekedés előmozdítására közel 870 milliárd forint jutna, a gazdaságban az alacsony szén-dioxid-kibocsátás megvalósítására 830 milliárd forint állna rendelkezésre a kormány elképzelései alapján. További mintegy 500 milliárd forintot fordítanának a magyar gazdaságban az energia-felhasználás hatékonyságának javítására.

Cséfalvay Zoltán közölte: az Európai Bizottság tervei szerint a következő uniós költségvetési ciklusban egyre nagyobb teret kapnának a visszatérítendő uniós pénzek, a tényleges pénzügyi eszközök, ezzel párhuzamosan csökkenne a vissza nem térítendő uniós források szerepe.

Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára elmondta: az unió EU 2020 stratégiájához kapcsolódva a Nemzeti Reform Programban a magyar kormány vállalásai, célja között szerepel, hogy a munkaképes korúak 75 százaléka dolgozzék a költségvetési ciklus végére, az ország a GDP 1,8 százalékát fordítsa kutatás-fejlesztésre (K+F), a gazdaságban az energiahatékonyságot 10 százalékkal növeljék.

Az ország kiemelt céljai között szerepel, összhangban az EU 2020 stratégiával, a megújuló energiaforrások arányának 14,6 százalékra növelése, a szegénységben élők számának csökkentése 450 ezer fővel, és az iskolát korán elhagyók arányának 10 százalékra mérséklése - közölte a helyettes államtitkár.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!