2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A magyar kis- és középvállalkozások az elmúlt másfél évtized alatt hálózatokat építő, az együttműködési formákat jól használó vállalati körré váltak, amely folyamatosan csökkenti hátrányát a fejlett országok kkv-szektorához képest - olvasható a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumnak (GKM) A kis- és középvállalkozások fejlesztésének koncepciója című anyagában, amelyet a szaktárca honlapján hozott nyilvánosságra.

A dokumentum szerint a magyar kkv-szektor lemaradása több fontos területen - ilyen például az információs technológiák használata, a menedzsmentszolgáltatások igénybevétele - csökken a fejlett országokban működő kis- és középvállalkozásokhoz képest, ugyanakkor még mindig számottevő a különbség.

A kormány által február elején elfogadott koncepcióban szerepel, hogy a kis- és középvállalkozás-fejlesztési politika egyik legfontosabb eleme a vállalkozási környezet javítása, aminek mércéje az, hogy milyen mértékben csökken a vállalkozási tevékenység közvetlen és közvetett tranzakciós költsége, ezért az üzleti környezet javítását célzó reformok a vállalkozásfejlesztési politika elhagyhatatlan részét képezik.

Sok kicsi sokat foglalkoztat

A koncepció kitér a kkv-k foglalkoztatásban betöltött fontos szerepére. A vállalati szektoron belül a foglalkoztatás kétharmadát a kis- és középvállalkozások adják, ez a szektor az elmúlt tizenöt évben nettó foglalkoztatásbővülést tudott produkálni. A kis- és középvállalkozások a foglalkoztatáshoz is kiegyenlítettebben járulnak hozzá, mint a nagyvállalatok.

A GKM adatai szerint a mikro-, kis- és középvállalkozások jelentős szerepet töltenek be az ország gazdasági életében, az alkalmazottak mintegy hatvan százalékát foglalkoztatják, a bruttó hozzáadott értéknek csaknem negyven százalékát állítják elő, és az exportértékesítés közel húsz százalékát realizálják. A legtöbb hazai kkv a szolgáltatások területén tevékenykedik, ezt követi az ipar és a mezőgazdaság.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!