"Még nem készültünk el teljesen a fejlesztéssel" - ismerte be a blogban a két szakember. A Microsoft és az Apple is éveket fordított saját rendszereinek fejlesztésére, ezért a Google sem takarékoskodik az idővel azért, hogy meggyőződhessen rendszere problémamentes futásáról - mutatott rá Sundar Pichai a dpa hírügynökségnek.
A Chrome OS operációs rendszert piaci bevezetése előtt kiválasztott felhasználók tesztelik majd az Egyesült Államokban az esetleges gyenge pontok felderítésére és kiküszöbölésére. A Google ehhez notebook készülékeket oszt szét iskolák, vállalatok, fejlesztők és magánfelhasználók között. A tesztkészülékek folyamatos mobil internet kapcsolatot biztosító modemekkel lesznek ellátva.
A Google 2009 nyarán jelentette be szándékát egy saját operációs rendszer, a Chrome OS bevezetésére, amelynek sajátossága, hogy a legtöbb alkalmazást számítástechnikai felhőben futtatja és tárolja, nem pedig a gép merevlemezén. A Chrome OS operációs rendszerrel elsősorban a Microsoft Windows piacvezető pozícióját kívánja megrendíteni a Google. A Windows személyi számítógépek operációs rendszereként játszott uralkodó szerepét még az ingyenes Linuxnak sem sikerült megtörnie.
MTI