2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A vállalatirányítási rendszerek (ERP) bevezetésének szükségessé már nem lehet kérdés a cégek számára. De az elmúlt évtized tapasztalatai azt mutatják, a vállalatok újra és újra ugyanazokat a hibákat követik el. A BearingPoint amerikai tanácsadó cég most csokorba gyűjtötte ezeket, és egyben javaslatokat tesz a megelőzésre, hogy a vállalatok valóban csak a rendszer előnyeit élvezhessék.

A hetedik számú tévedés: "Minél több 'legjobb gyakorlatot' kell adaptálni"

A siker titka: a vállalat igényeinek leginkább megfelelő gyakorlatokat tartalmazó rendszer kiválasztása

Minden vállalatirányítási rendszer tartalmaz néhányat az adott iparág legjobb gyakorlataiból. Vagyis olyan alapvető üzleti szabályokat a pénzügyi és humán erőforrások kezelésére, amelyek már bizonyítottak. Ezeket azonban a realitások fényében kell mérlegelni. Nem az a lényeg, hány ilyen gyakorlatot tartalmaz az adott alkalmazás, hanem hogy ebből hányat tud a cég ténylegesen felhasználni meghatározott kompromisszumokkal.

A legtöbb esetben nincs szükség gyökeres változtatásra. Viszont mindahányszor módosítjuk a programot, lelassul a teljes projekt, vagy más szavakkal, a változtatások gyorsan növelik a költségeket.

A nyolcadik számú tévedés: "A projekt részleteire kell koncentrálni"

A siker titka: a projektet befolyásoló nagyobb külső folyamatok figyelemmel kísérése

A vállalatirányítási rendszerek bevezetése rendkívül komplex folyamat, amelyben könnyű elveszni. A vezetőknek nem csak az egyes kérésekkel és megoldásokkal kell foglalkozniuk, de szem előtt kell tartaniuk a teljes vállalati működést is, vagyis olyan külső faktorokat is figyelembe kell venniük, amelyek hatással lehetnek a projekt kimenetelére. Ilyen lehet például a jogszabályi környezet változása.

A kilencedik számú tévedés: "A határidőket rugalmasan kell kezelni"

A siker titka: az egyes részhatáridők szigorú betartása

Okot mindig lehet találni arra, hogy csúsztunk el a határidőkkel. Viszont ha egyszer bekövetkezik a csúszás, újra és újra bekövetkezhet.

Éppen ezért fontos, hogy már az egyes részhatáridőket is pontosan betartsuk és betartassuk, például egy külön bizottság ellenőrzése alatt, amely elkötelezett a bevezetés sikere iránt. Rengeteg időt lehet azzal nyerni, ha a projektvezetők döntési hatáskörét némileg kibővítjük, és ezzel megspóroljuk a többkörös engedélyeztetéseket.

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!