2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megsemmisítette a közel 1500 tűzoltó sisakra kiírt tendert a Közbeszerzési Döntőbizottság, és egymillió forintra bírságolta az ajánlatkérő Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot - a határozat a Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.

Ez év januárjában hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárást kezdeményezett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság 1455 darab MSA Gallet gyártmányú tűzoltó sisak vásárlására. Minden ilyen eljárásról értesíteni kell a Közbeszerzési Döntőbizottság elnökét, aki megvizsgálja a választott eljárás jogszerűségét. Ez történt most is, és a február 19-i beadási határidő előtt öt nappal eljárást kezdeményezett az általa vezetett Döntőbizottságnál.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság azzal indokolta a választott - nem nyilvános - eljárást, hogy a sisaknak kompatibilisnek kell lenniük a rájuk kapcsolható légzőkészülékkel, fejlámpával és kommunikációs eszközzel. Márpedig a korábban beszerzett, de amortizálódott azonos típusú sisakokhoz rendelkezésére áll a tűzoltóságnak 338 darab légzésvédő álarc és 264 darab kommunikációs készlet. Az 1455 darab beszerezni kívánt sisak elegendő lesz a tervezett ötszáz új tűzoltónak is, a becsült beszerzési érték nyolcvanmillió forint.

A Döntőbizottság előbb a törvényi előírást idézte, amely szerint akkor indítható hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos eljárás, ha műszaki-technikai sajátosságok, művészeti szempontok, vagy kizárólagos jogok miatt csak egy cég képes teljesíteni (ebben az esetben a gyártó magyarországi képviselője az MSA Auer Hungária Biztonságtechnikai Kft.).

Ezt követően arra keresett választ, hogy a műszaki-technikai sajátosságok miatti kizárólagosság a teljes beszerezni szándékozott mennyiségre fennáll-e. Amennyiben nem, úgy jogszerűtlen volt a választott eljárási mód. A válasz az volt, hogy tekintettel a meglévő kiegészítő felszerelések jóval kisebb számára, nem állt fenn a teljes mennyiségre a műszaki-technikai kizárólagosság.

A Döntőbizottság ezért megsemmisítette az ajánlattételi felhívást, és az azt követő döntéseket (az ajánlatkérő amúgy is elhalasztotta a döntésig a szerződéskötést), továbbá egymillió forintra bírságolta az ajánlatkérő Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!