A dohányosok egyötöde a mellékhelyiségbe rejtőzik, ha rá akar gyújtani, derül ki egy brit felmérésből.
Egyre többen szembesülnek azzal, hogy munkahelyükön nincs dohányzásra kijelölt hely. Jelenleg Nagy-Britanniában a munkavállalók fele dolgozik teljesen füstmentes helyen. Ilyenkor a megoldás a leszokás, vagy az egy-egy szál cigarettára való kiugrás lehet a függők számára. A megkérdezett, szorult helyzetben levő dohányosok 37 százaléka a bejárati ajtón át megy ki az utcára egy cigarettaszünetre. Az érintettek 19 százaléka választja ezzel szemben a vécét, ha rátör a nikotinhiány. A többséget azonban taszítja ez a lehetőség, mivel az iskolai, mellékhelységen való dohányzásra emlékezteti.
A brit munkaadók többsége úgy véli, kellemesebb környezetet teremt, ha teljesen füstmentessé teszik a munkahelyet. Az alkalmazottak nagy többsége egyetért ezzel a törekvéssel, a nikotinfüggőknek azonban egyre nehezebb megoldást találni, ha cigarettaszünetet akarnak tartani. A brit dohányosok is a munkahelyi füstölés ellen vannak: a tiltást támogatók kétharmada a cigarettázók táborába tartozik.
A német vállalatoknál - a magyar gyakorlathoz hasonlóan - legtöbbször külön dohányzószobákat biztosítanak a nikotinfüggő munkatársak számára. Amennyiben egy irodában csupa dohányos dolgozik, úgy nem szükséges külön helyiségbe kényszeríteni őket. Viszont ha egy nemdohányzó kerül a csapatba, úgy természetesen - kénytelen-kelletlen - ismét karanténba kell vonulniuk.
(Menedzsment Fórum)
Egyre bonyolultabb a munkahelyi dohányzás
A dohányosok egyötöde a mellékhelységbe rejtőzik, ha rá akar gyújtani, derül ki egy brit felmérésből.