2p

Az Ecostat ingatlanbarométer indexe az idén a harmadik negyedévében az előző negyedévi 50,5 százalékról 51,5 százalékra nőtt, ami elsősorban az ingatlan-beruházás és forgalmazás, valamint a felújítások lakossági optimista megítélésének köszönhető - áll az Ecostat Gazdaságelemző és Informatikai Intézet összesítésében.

A beruházók, forgalmazók és a lakosság egyöntetű véleménye az, hogy az építési telkek árnövekedése meghaladja az előre jelzett 6,9 százalékos éves infláció mértékét, a drágulás mértéke meghaladhatja a 10 százalékot. A vállalkozások és a lakosság az év mindhárom negyedévében az építőanyag, illetve a telekárak növekedését rangsorolják a legmagasabbra, vélekedésük szerint ennél alacsonyabb ütemben nőnek a munkaerő-költségek, illetve a tervezési díjak.

[ajanlo=50][igazitas=left/]Az eladási árak tekintetében a kész épületek, építmények csoportjában legjobban, 13,2 százalékkal az új ipari építmények, az "A" és a "B" kategóriás irodák 11,9, illetve 10,8 százalékkal és az új kereskedelmi építmények nőnek a legjobban. A piaci szereplők szerint legkevésbé 7,7 illetve 8,2 százalékkal a használt ipari építmények és a használt lakóépületek árai emelkednek majd. A kínálati ár növekedésére számítók az előző negyedévivel egyezően 7,7-13,2 százalékos átlagos mértéket prognosztizálnak.

A bérleti díjak változására vonatkozó prognózist összességében egyensúly jellemzi, a piaci szereplők átlagosan 8-11 százalékos bérleti díj növekedést várnak, amely gyakorlatilag azonos az előző negyedévi felmérés eredményével. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!