Feszült légkör alakult ki egy szerdai megbeszélésen, ahol a legnagyobb filmstúdiók és a mozitulajdonos vállalatok vezetői vettek részt. A filmszínházak a folyamatosan csökkenő bevételek egyik okaként az időben egyre közelebb eső mozi és dvd premiereket tartják, miközben a stúdiók bevételei ennek köszönhetően növekedtek az elmúlt évben.

Néhány nagy filmvállalat vezetője, így a Walt Disney főnöke, Robert Iger is amellett van, hogy a mozibemutatókat követően még kevesebb várakozási idővel kellene piacra dobni azok dvd változatát. Ezzel teljesen ellentétes álláspontot képviselt a világ legnagyobb moziláncát tulajdonló Regal Entertainment Group vezérigazgatója, szerinte az embereket arra biztatni, hogy ne járjanak el szórakozni, mert otthon is meg tudják nézni majd a filmeket az egész üzletág számára káros. Ez rövid távon a mozik számára okoz problémát, hosszabb távon azonban a stúdiókat is negatívan érinti, mivel a forgalmazóktól származó bevételek terén komoly visszaesés lesz - számol be a Reuters.
A szórakoztatóipar több szegmensében is érintett vállalatok szerint összefogásra lenne szükség, és olyan termékekre, ötletekre, amelyek megmozgatják a közönséget. Ha karba tett kézzel várnak, vélekedett néhány szakember, azzal csak a kalózok malmára hajtják a vizet.
Nem véletlen a szakma aggodalma, amely az elmúlt időszakban úgy tűnik, nehezen tud úrrá lenni a zeneipart is sújtó filecserélők okozta kihíváson, tavaly ugyanis világszerte visszaesett a mozik árbevétele, közel 8 százalékkal 23,24 milliárd dollárra. Igaz, 2004 volt minden idők legjobb bevételét hozó éve. Az Egyesült Államokban 6 százalékkal 8,99 milliárdra esett a bevétel. Három éve szakadatlan a mozilátogatók számának visszaesése az USA-ban. Tavaly 1,9 milliárd jegyet adtak el, 9 százalékkal kevesebbet, mint 2004-ben, ekkora csökkenésre tíz éve nem volt példa. A bevételekre ez kevésbé hatott, mivel az átlagos jegyár 6,21 dollárról 6,41-re emelkedett.