A Menedzsment Fórum beszámolója szerint Nyugat-Európa egyes országaiban egyre súlyosabb gondot jelent az orvoshiány, amelyre olykor csak a külföldi munkaerő jelenthet megoldást. A Nagy-Britanniában kínált fizetések nem csak a kelet- és közép-európai, hanem a német és a francia orvosokat is elvándorlásra késztetik.
Négyszáznál is több francia sebész kedden jelképes "száműzetésbe" ment az angliai Camber Sands-be tiltakozásul az ellen, hogy a francia kormány nem tartja be a fizetésekkel és a biztosításokkal kapcsolatban 2004-ben tett ígéreteit, tudta meg az MTI.
Eredetileg 800 sebész jelentkezett az útra, de sokakat közülük beosztottak szolgálatra, mert május hónapra nagy számban jegyeztek elő műtéteket - közölte szóvivőjük, Xavier Gouyou-Beauchamp.
A francia orvosok szerint a biztosítási költségek tíz év alatt megtízszereződtek, jövedelmük azonban elmaradt e mögött. Már hétfőn 2500 sebész beszüntette a munkát, vagy ha erre nem volt lehetősége, elküldte szikéjét az egészségügyi minisztériumnak.
[ajanlo=143][igazitas=left/]Németországban a szakemberhiány miatt az egészségügyi ellátás színvonala sok helyen nem éri el a kívánatosat. Elsősorban a keletnémet tartományok kórházaiban és rendelőiben van sok betöltetlen álláshely. A 35 évnél fiatalabb orvosok aránya csökken, ugyanis sokan külföldön, például Nagy-Britanniában helyezkednek el.
Az Egyesült Királyságban az ellátás színvonalának javítása érdekében nagyon komoly béreket kínálnak: egy-egy hétvégi ügyeletért akár kétezer fontot is fizetnek. A külföldi munkaerő súlyáról sokat elmond, hogy a szigetországban bejegyzett 212 ezer orvos közül mindössze 150 ezer brit születésű.
A magyar orvosok Nagy-Britanniától Svédországon át Németországig számos ország közül válogathatnak, és ezzel a lehetőséggel - a Magyar Orvosi Kamara szerint - egyre többen élnek is.
MTI/Menedzsment Fórum
Elégedetlen orvosok Európa-szerte
A Menedzsment Fórum beszámolója szerint Nyugat-Európa egyes országaiban egyre súlyosabb gondot jelent az orvoshiány. A Nagy-Britanniában kínált fizetések nem csak a kelet- és közép-európai, hanem a német és a francia orvosokat is elvándorlásra késztetik.