3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A teljes hazai munkaerőt csoportosította elégedettség és elkötelezettség alapján hazánkban elsőként a Hewitt Inside Consulting a Legjobb Munkahely felmérés résztvevőin. A 7000-es mintavételből vett adatok kimutatták, hogy a hazai munkavállalói mentalitás egyre jobban közelít az amerikaihoz.

Az elemzés hátterében egy olyan kutatás áll, amely segít jobban megérteni a magyar munkavállalói sajátosságokat, és alkalmat ad arra, hogy a cégek képesek legyenek saját alkalmazottaik és a magyar munkahelyi kategóriák összehasonlítására.

Az úgynevezett klaszterelemzés öt különböző kategóriát különböztet meg a munkavállalók körén belül: a húzóerők, a derékhad, a józan új belépők, a mártírok valamint a lélekben felmondottak. Az öt csoport hozzávetőlegesen azonos arányban képviselteti magát a teljes munkavállalói körben.

Amint azt Tököli Zsolt a felmérés vezetője elmondta, a magyar munkaerő szerkezete eltér a nyugat-európaitól. Míg hazánkban a viszonylag magas elkötelezettséggel és ennél kisebb elégedettséggel bíró derékhad nagy számban van jelen a munkahelyeken, addig a térség nyugati országaiban igen kis számban képviselteti magát. Az itthoni hangsúlyos jelenlét hátterében a 70-es 80-as évek érzelmeken alapuló munkakultúrájának emléke lebeg, és ez a szellemiség még ma is sok helyen jelen van. Azok a dolgozók azonban, akik már belekóstoltak a multinacionális cégek életébe, nem érzelmi alapon kötődnek, sokkal inkább tisztában vannak saját munkaerő piaci értékükkel, kevésbé lojálisak és bátrabban váltanak munkahelyet.

Mivel hazánkban az angolszász munkakultúra honosodott meg, ezért nagy az esély arra, hogy a derékhad néhány éven belül kiöregszik vagy megváltozik. A folyamat a multinacionális cégek hazai megjelenésének köszönhetően gyorsul, hiszen ők a saját munkakultúrájukat honosították meg Magyarországon is. Ennek köszönhetően talán már néhány év múlva nem nézik idegenkedve azt az önéletrajzot, amely egy 30 éves munkavállaló esetében akár 10-15 munkahelyváltást is tartalmaz. A vállalatok számíthatnak arra, hogy a jövő dolgozója már nem érzelmi, hanem racionális alapon választ és vált munkahelyet.

A jelenség vállalati szinten pénzben kimutatható veszteséget is jelenthet, amennyiben nem tudják megfelelően kezelni. A Hewitt Inside Consulting ezért proaktív hozzáállást javasol a HR vezetőknek Az a cég, amely képes megismerni saját munkaereje sajátosságait, az képes lehet a derékhadból húzóerőt generálni, és az értékes szakemberi gárdát megtartani. A megismeréshez vezető út természetesen felmérésekkel van kikövezve, melyek sok esetben a vállalati kultúra vagy konkrét vállalaton belüli rendszerek változtatását vonják maguk után.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!