Githnek kifejtette, hogy bár a vállalatok hamarosan újra elkezdenek munkahelyeket teremteni, a recesszió okozta károk utáni helyreállítás hosszú időbe fog telni. Arról biztosította a nézőket, hogy az Obama-kormány rendkívüli erőfeszítéseket tesz a munkanélküliség enyhítésére.
"Csak most értük el azt a pontot, amikor a gazdaságban valószínűleg több munkahely létesül, mint amennyi megszűnik (...) a jövedelmek növekedni fognak, a vállalatok egyre többet fognak befektetni (...) kijutunk ebből a helyzetből" - mondta. A miniszter arról beszélt, hogy a recesszió nagy károkat okozott a vállalatoknak és a családoknak országszerte, a felépülés hosszú ideig fog tartani.
Az Egyesült Államokban a recesszió eddig több mint 8 millió munkahely megszűnésével járt. A munkanélküliségi ráta jelenleg 9,7 százalék. Elemzők rámutattak: ez az adat nem tükrözi a valós foglalkoztatottsági helyzetet, mivel azok, akik feladják a munkahelykeresést, nem tartoznak hivatalosan a munkanélküliek közé.
Geithner - az Obama-adminisztráció népszerű üzenetét megerősítve - kijelentette: nem tartja tisztességesnek, hogy több olyan pénzintézet, amelyet az adófizetők pénzéből állítottak talpra, jobb formában került ki a recesszióból, mint sok millió átlagamerikai. Elismerte, hogy jogos a közvélemény felháborodása.
A miniszter ugyanakkor kifejtette: az Obama-kormánynak nem volt más választása a pénzügyi piaci válság idején, mint hogy népszerűtlen lépéseket téve megvédje a veszélybe jutott bankokat.
MTI