3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nagyon fontos a General Electric (GE) számára a kelet-közép-európai térség piacként és a tehetségek szempontjából is - jelentette ki Ferdinando Beccalli-Falco, a GE International elnök-vezérigazgatója hétfőn a Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) Közép-Európa az új gazdasági világrendben című találkozóján Budapesten.

Az elnök-vezérigazgató hozzátette: "nem véletlen, hogy a GE-nek hét kutatás-fejlesztési központja van Magyarországon, Csehországban és Lengyelországban". A GE az első jelentős befektető volt a térségben, és ma már 25 ezer főt foglalkoztat. Az elmúlt 20 évben a GE épített a régióban a szellemi erőforrásra. Ebben az időszakban a kutatás-fejlesztési központok mellett 16 gyárat, 3 bankot tartalmazó portfóliót épített ki. A 16 gyárból 12 Magyarországon működik, a hét k+f központból pedig három.

A GE Egyesült Államokon kívüli területekért felelős elnök-vezérigazgatója kiemelte, hogy a cégcsoport befektetései a térségben nagyon jelentősek. Ugyanakkor változásra is van szükség, az elavult termékek gyártását meg kell szüntetni, példaként a hagyományos villanykörtét említette.

A GE International elnök-vezérigazgatója szerint a térség kitörési pontja az energetikai beruházásokban van. Ferdinando Beccallio-Falco elmondta: látszanak a válságból való kilábalás jelei, elsősorban a nagy létszámú gazdaságokban: Kínában és Indiában. Kínában például a GE éves összehasonlításban 24 százalékos növekedést ért el a harmadik negyedévben.

A válság következményeként számos olyan kérdés van, amelyet a vállalkozások maguk nem tudnak megoldani. Erősödik az együttműködési kényszer a magánvállalkozások és a állami szervezetek között. Ez nemcsak kormányzati, hanem önkormányzati szinteken is megvalósuló együttműködést jelent. A GE a világ 11 nagyvárosának vezetőivel indított kísérleti projektet olyan, a jövőt befolyásoló feladatoknak a megoldására, mint például a szakadék eltüntetése a szegénység és jólét között, valamint a környezettudatos közszolgáltatási rendszerek kialakítása.

A GE elnök-vezérigazgatója beszélt arról is, hogy ma már nem terméket, hanem megoldásokat ad el a vállalat. Például a városoknak teljes infrastruktúrát értékesítenek, amihez partneri kapcsolatokat kell kiépítenie, és jó lenne, ha e térségben is elindulhatna egy-egy várossal hasonló kísérleti projekt.

Arról szólva, hogy a GE mit tehet a válság idején, az elnök-vezérigazgató öt dolgot sorolt fel: az alaptevékenységre koncentrálni és megőrizni a vezető pozíciót; a technológiát fejleszteni, ami elsősorban a környezeti fenntarthatóságot szolgálja; rendszerszinten gondolkodni; megerősíteni a cég alapértékeit, ami nem más, mint teljesítmény, integritás és a változás képessége. Ötödikként a globalizáció fontosságát emelte ki az elnök-vezérigazgató, ami szerinte a következő gazdasági ciklusban is töretlen lesz.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!