2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az érdekes és kihívásokkal teli munkakörnyezet már fontosabb a magas fizetésnél a frissdiplomások számára, amikor munkahelyet választanak - derült ki a Deloitte nemzetközi könyvvizsgáló és tanácsadó cég idei felméréséből, amit 2500 közép-európai hallgató és frissdiplomás megkérdezésével készített.

Míg az előző, 2013-mas felmérésben a válaszadók 22 százalékánál szerepelt a munkabér az első helyen a munkaválasztás legfőbb tényezői között, az idei felmérésen ez 16,8 százalékkal már csak a második - idézi a közlemény Gion Gábort, a Deloitte Zrt. elnök-vezérigazgatóját. Idén az első helyen, 17,2 százalékkal az érdekes és előremutató feladatok megléte szerepel - tette hozzá.

A magyar válaszadók szerint a munkáltatók részéről elvárt öt legfontosabb képesség

  • a logikus, analitikus gondolkodás,
  • az új kompetenciák gyors elsajátítása,
  • az önálló munkavégzés és döntéshozás,
  • a csapatmunka, illetve
  • a problémamegoldás - ismertette Gion Gábor a tájékoztatás szerint.

A felmérésből kiderült az is, hogy a valóságtól elrugaszkodott a pályakezdők kezdő bérigénye: míg 2013-ban a válaszadók frissdiplomásként első munkahelyükön nettó 170 ezer forintos fizetésre számítottak, a 2015-ben készült felmérésben átlagosan nettó 255 ezer forint kezdő fizetést adtak meg, holott a statisztikai hivatal szerint a nettó átlagfizetés Magyarországon 160 ezer forint, és egy értelmiségi dolgozó jelenleg átlagosan nettó 210 ezer forintot visz haza a hónap végén.

A megkérdezettek nagy része egy ígéretes munkáért hajlandó lenne elköltözni, több mint háromnegyedük inkább külföldre menne, mintegy 67 százalékuk az országon belül költözne. Azt csak a válaszadók 15 százaléka mondta, hogy egyértelműen külföldre menne dolgozni, miközben 78,8 százalékuk inkább csak tanulmányait tervezi külföldön a Deloitte felmérése szerint.

A válaszadók több mint fele multinacionális céghez szerződne, elsősorban a nyitott (open space) munkahely, az otthonról történő munkavégzés (home office) lehetősége és a rugalmas munkaórák miatt. Különösen érdekes a felmérés készítői szerint, hogy csak nagyon kevesen, mindössze a válaszadók 4,2 százaléka menne startup vállalkozáshoz dolgozni, ahogy saját üzletet is csak a megkérdezettek 8,2 százaléka indítana.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!