2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Czipin and Proudfoot Consulting tanulmánya szerint a magyar vállalatoknál a termelékenységi problémák következtében kiesett munkanapok száma eléri a 104-et, ami 59 százalékos termelékenységi szintet takar, szemben az optimálisnak tartott 85 százalékos mutatóval.

Amíg az improduktivitás nemzetközi szinten, az esetek 53 százalékában volt visszavezethető középvezetői szintű vezetési problémákra és ellenőrzési hiányosságokra, addig ezek a tényezők nálunk az esetek 77 százalékában jelentenek akadályt a termelékenység-növekedés útjában.

A Czipin & Proudfoot Consulting kutatása szerint Magyarországon, a nem megfelelő középvezetői szintű irányítás 44, az ellenőrzési hiányoságok 24, a nem megfelelő munkamorál 12, a hiányos kommunikáció 7, az IT problémák 8, a nem megfelelő képesítések pedig 7 munkanap kiesést okoznak évente és dolgozónként a vállalatok számára.

Nem a tőkebefektetés a csodafegyver

A nemzetközi elemzés szerint a munkaerő termelékenységét [ajanlo=73][igazitas=left/] gyakran elsősorban a munkaeszközökbe való befektetésekkel kívánják javítani. Ez téves elképzelés, mivel az elmúlt 20 év során a munka termelékenységének csupán 45 százaléka eredeztethető vissza erre a tényezőre az OECD országokban. A fennálló 55 százalék képzésekbe, know-how-ba, a munkaerő hatékonyabb kihasználásába, valamint jobb technológia alkalmazásába való befektetéseknek köszönhető. Alapvető fontosságú a munkafolyamatok átszervezése és a menedzsment időkihasználásának átgondolása, az informatikai befektetések pedig egyértelműen javítják a termelékenységet.

A tízből hat ország termelékenysége javult ebben az évben, bár az általános növekedés általánosan lassabb ütemű volt, mint a korábbi években. Franciaország termelékenysége idén nem javult, és az előző években is csupán kismértékű volt a növekedés. Úgy tűnik, hogy ebben az országban a szigorú 35 órás munkahét törvényi bevezetésének kezdeti teljesítményjavító hatása már lezajlott.

A vizsgált országok közül a legkevésbé jól teljesítő ország Magyarország, közvetlenül Ausztria után. Várakozásaink szerint Magyarország várhatóan jelentős javulást fog felmutatni, miután kedvelt fekvése miatt még több külföldi befektetéseket tud majd vonzani a nemrégiben kibővült uniós piacon.

(Menedzsment Fórum)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!