2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A magyar befektetők könnyen nyithatnak a kínai piac felé, ebben nagy segítségükre lehet egy Sanghaj közelében már működő és épülő gazdasági és fejlesztési zóna, a Jiangsu Yixing ipari park - mondta Ignácz Kristóf, az ipari park magyarországi képviselője a tartomány befektetési lehetőségeit bemutató konferencián csütörtökön, Budapesten.

Az ITDH Magyar Befektetési és Kereskedelmi Kht. és a Joint Venture Szövetség által szervezett konferencián Ignácz Kristóf kifejtette: a Jiangsu Yixing Gazdasági Fejlesztési Zónát 2006-ban hagyta jóvá Jiangsu Tartomány Közigazgatási Kormánya. A közel 100 négyzetkilométer területű parkban elsősorban környezetvédelemmel, megújuló energiával, foto-elektronikával és precíziós gépészettel foglalkozó cégek működnek, kiemelt ágazat a napelemgyártás - közölte Ignácz Kristóf.

Az ipari park kihasználtsága jelenleg 30 százalékos, az infrastruktúra kiépítettsége teljes. A park 70-235 kilométeres körzetében négy nemzetközi, két belföldi repülőtér, három kikötő és egy vasútvonal található. A bérleti díj átszámítva 100-300 ezer forint között mozog négyzetméterenként - mondta Ignácz Kristóf.

Rámutatott: Kína egyre több pénzt áldoz kutatás-fejlesztésre, és mindent olcsóbban, jobb minőségben tud majd előállítani. Megjegyezte: aki nem nyit időben az ázsiai piac felé, hamarosan nem tud lépést tartani a kínai termékekkel.

Zhu Xufeng, Yixing terület delegációjának vezetője a konferencián szólt arról, hogy a köztudattal ellentétben Kínában a cégek 90 százaléka magántulajdonban van, a privatizációs folyamat befejeződött. Céget lehet egyénileg, vagy kínai társaságokkal közösen alapítani - mondta, hozzátéve, hogy a kevésbé tőkeerős, ám kiterjedt piaccal rendelkező kínai cégeket gyakran vásárolják meg fizetőképes európai vállalatok.

Ismertetése szerint az adózási rendszer kettős, az államnak fizetendő adók mellett helyi adók terhelik a vállalatokat, utóbbi fizetése alól azonban egyéni elbírálás alapján mentesülhetnek a cégek. Az államnak az adóköteles jövedelem 42 százalékát kell befizetni, amelyből 17 százalékot tesz ki az "áfa kínai megfelelője", 25 százalék pedig a vállalati nyereségadó - magyarázta Zhu Xufeng.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!