[ajanlo=245][igazitas=left/]Azonban a hazai kereslet az olcsóbb faáruk felé mozdult el, a cég által gyártott magas minőségű, az átlagosnál drágább exkluzív termékek pedig eladhatatlanná váltak. A társaság folyamatosan veszteséget halmozott fel, az idén tavasszal világossá vált, hogy nem tud eleget tenni fizetési kötelezettségének. A 613 millió forint jegyzett tőkéjű SOFA minden tartalékát felélte. A költségek lefaragása mellett a cég megpróbált tőkeerős szakmai befektetőt találni, ám ez kudarcba fulladt. A társaság bevétele két év alatt 2004-re 2,5-ről 1,5 milliárd forintra zsugorodott.
A jelenleg 92 százalékban magánszemélyek, 6 százalékban a dolgozók, 2 százalékban egyéb befektetők kezében lévő SOFA a dolgozók béreit már több hónapja késve fizeti ki. Az utóbbi hónapokban számos kiváló szakember távozott a cégtől, adja hírül a Napi Gazdaság.
Felszámolják a soproni faipart
Felszámolási eljárást indított egyik beszállítója a SOFA Soproni Faipari Rt. ellen. Az 1952-ben alapított vállalat az utóbbi években több százmillió forintot fordított fejlesztésekre, korszerű fa-, és műanyag nyílászárókat gyártó üzemet hoztak létre, számol be a Napi Gazdaság.